AKTUALNOŚCI

Najwięksi deweloperzy obiektów przemysłowych w Niemczech 2016: Panattoni Europe na drugim miejscu w rankingu Bulwiengesy

W opublikowanym dzisiaj rankingu niemieckich przedsiębiorstw sporządzonym przez firmę analityczną Bulwiengesa Panattoni Europe został uznany za drugiego największego dewelopera nieruchomości logistycznych na rynku niemieckim. Panattoni Europe, deweloper i inwestor nieruchomości przemysłowych działający w całej Europie, stale się rozwija. W okresie analizowanym przez Bulwiengesę, czyli w latach 2011-2015, ukończył ponad 250 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni logistycznej na terenie Niemiec, włączając w to nowe obiekty.

źródło: www.panattonieurope.com

źródło: www.panattonieurope.com

Panattoni Europe zajął drugie miejsce i tym samym znalazł się w topowej trójce. Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający Panattoni Europe, komentuje: „Ten wynik zdecydowanie przeszedł nasze oczekiwania. Początkowo naszą ambicją było znalezienie się w pierwszej piątce, więc tym bardziej cieszy nas zajęcie miejsca drugiego”. Po zmianie pozycji rynkowej w Niemczech na początku 2015 r. strategia firmy została ukierunkowana na dalszy rozwój. Bohne dodaje: „Cały zespół, we wszystkich naszych lokalizacjach, jest mocno zmotywowany, zaangażowany i poświęca pełną uwagę wymaganiom klientów. Właśnie w ten sposób udaje nam się stale rozwijać działalność. Na przestrzeni zaledwie ostatnich trzech miesięcy zdobyliśmy pięć kolejnych projektów inwestycyjnych. Zamierzamy w dalszym ciągu utrzymać ten kierunek i zachować status drugiego największego dewelopera powierzchni przemysłowych”.

Panattoni Europe dokonuje również ekspansji w skali międzynarodowej. Deweloper osiągnął pułap czterech milionów metrów kwadratowych powierzchni logistycznej zbudowanej w całej Europie, z czego około 800 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się obecnie w budowie. W ramach rozwoju Panattoni Europe w Niemczech pracownicy firmy przenieśli się we wrześniu do nowego, większego biura. Nowa siedziba dewelopera znajduje się pod adresem Am Sandtorkai 54 w dzielnicy portowej Hamburg Hafencity. Panattoni Europe zatrudnia w Niemczech 22 pracowników.

źródło: www.panattonieurope.com