AKTUALNOŚCI

Nowa inwestycja LC Corp w Krakowie

Krakowska dzielnica Krowodrza zyska niebawem nowe osiedle mieszkaniowe. Spółka deweloperska LC Corp rozpoczęła budowę kilkuetapowej inwestycji. W sprzedaży są już pierwsze mieszkania.

Prace budowlane przy ul. Wrocławskiej ruszą z początkiem III kwartału tego roku. W ramach pierwszego etapu powstaje budynek z 187 mieszkaniami o metrażach od 27 do 66 m². Szczególny nacisk położono na funkcjonalne rozkłady pomieszczeń. Przyszli mieszkańcy będą mogli liczyć na atrakcyjnie zagospodarowane części wspólne, gdzie przewidziano alejki spacerowe, miejsca spotkań i plac zabaw. Cichobieżne windy, standard stolarki oraz wykończenia lokali dodatkowo podniosą komfort mieszkania. Z mieszkań na najwyższych piętrach będzie można podziwiać urzekającą panoramę miasta, z centrum, z Kopcem Kościuszki i lasem Wolskim. Docelowo, w ramach inwestycji powstanie ponad 2000 lokali, w tym mieszkania i lokale handlowo-usługowe usytuowane na parterze. Drugi etap ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Dużym atutem inwestycji jest lokalizacja. Od ścisłego centrum, czyli Rynku Głównego osiedle dzielą zaledwie 2 km. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w pełni czerpać z uroków krakowskiej starówki, a także położonych w okolicy instytucji kultury i nauki. W niewielkiej odległości znajdują się m.in. Politechnika, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy i AGH. Osiedle będzie zatem atrakcyjne dla osób młodych oraz dla inwestorów szukających mieszkań pod wynajem. Dzielnica Krowodrza oferuje także bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę społeczną. Są tu szkoły, przedszkola, sklepy i punkty usługowe. Pobliska Galeria Krakowska zapewnia bogate zaplecze handlowo-rozrywkowe. Klienci słusznie zwracają na to uwagę, podobnie jak na dostępność komunikacji miejskiej czy czas potrzebny na dostanie w różne części miasta samochodem. Z ulicy Wrocławskiej można dojechać Alejami do Podgórza, dalej do obwodnicy wschodniej i południowej, natomiast ul. Opolską do obwodnicy zachodniej. Dojazd do Rynku zajmuje około 10 minut. W okolicy nie brakuje także przystanków autobusowych i tramwajowych. Kolejny plus tej lokalizacji to bliskość terenów zielonych takich, jak Błonia czy Park Jordana.

Ceny mieszkań będą zaczynały się już od 6300 zł/m². Aktualnie oferta obejmuje lokale mieszkalne z I etapu inwestycji.

Osiedle Wrocławska nie jest pierwszą inwestycją LC Corp w Krakowie. Wśród zrealizowanych projektów można wymienić Okulickiego 59 oraz rozbudowywane aktualnie Osiedle Grzegórzecka 77 i Słoneczne Miasteczko. Poza Krakowem, spółka prowadzi działalność deweloperską w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku.

źródło: http://www.lcc.pl