AKTUALNOŚCI

Nowa siedziba Amnesty International na Gwiazdkę

W pierwszych dniach grudnia biuro Amnesty International w Polsce przeniosło się do nowej siedziby na Żoliborzu przy Placu Lelewela 8. Prace remontowe wykonał Tétris, który sfinansował jedną trzecią wartości całego przedsięwzięcia.

źródło: mat. prasowe

Willa przy Placu Lelewela wymagała gruntownego remontu. Pracuje tu dziś zespół kilkunastu osób, pracowników stałych i wolontariuszy.

„Nowa przestrzeń do pracy dla biura Amnesty w Polsce była dla nas bardzo ważnym zadaniem w tym roku. Jako organizacja pozarządowa często polegamy na pomocy osób indywidualnych, firm i innych instytucji. Dzięki pomocy Tétris możemy teraz skutecznie działać na rzecz praw człowieka” – mówi Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International.

„Solidaryzujemy się z działaniami Amnesty. Cieszę się, że choćby poprzez ten gest mogliśmy wesprzeć ich działalność.” – mówi Rajmund Węgrzynek, dyrektor zarządzający Tétris. „Nasz zespół podszedł do wyzwania ze szczerym zaangażowaniem, szanujemy i z całego serca wspieramy światowe osiągnięcia tej organizacji.”

Przeprowadzka do nowego biura była dla Amnesty International koniecznością spowodowaną rozwojem liczby pracowników i rosnącymi potrzebami związanymi z rozwojem organizacji w Polsce. To globalny ruch ponad siedmiu milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Amnesty International w Polsce jest stowarzyszeniem, czyli masowym i demokratycznym ruchem współtworzonym przez ponad 7 000 członków i członkiń oraz dziesiątki tysięcy sympatyków. Centralne organy Stowarzyszenia to Zarząd, Rada Programowa oraz Biuro z siedzibą w Warszawie. W całej Polsce działa w grupach lokalnych i szkolnych oraz w sieci edukatorów i edukatorek.

źródło: mat. prasowe