AKTUALNOŚCI

Nowa siedziba Banku BGŻ BNP Paribas we Wrocławiu

Międzynarodowa firma doradcza BNP Paribas Real Estate Poland reprezentowała najemcę Bank BGŻ BNP Paribas w procesie wynajmu powierzchni biurowej w budynku Dominikański we Wrocławiu. Biurowiec należący do Skanska powita najemcę jeszcze w tym roku na powierzchni 640 mkw.

Monika Wakulska, źródło: http://bnpparibas.media.pl/

Monika Wakulska, źródło: http://bnpparibas.media.pl/

 „Naszemu klientowi zależało na znalezieniu budynku o wysokim standardzie zlokalizowanym w centrum miasta. Proces poszukiwań odpowiedniej powierzchni wymagał przeanalizowania wielu scenariuszy, ale finalnie wybrano miejsce, które wpisuje się w strategię najemcy zapewniając atrakcyjne warunki pracy.” – komentuje Monika Wakulska, Konsultant w Dziale Powierzchni Biurowych w BNP Paribas Real Estate Poland.

Bank BGŻ BNP Paribas to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, powstała przez połączenie Banku BGŻ z BNP Paribas Bankiem Polska. Jest ósmym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.

Bank dysponuje ofertą dopasowaną do potrzeb klientów indywidualnych, z segmentów mikro i MSP oraz klientów korporacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego. 

„BNP Paribas Real Estate Poland dołożył wszelkich starań, aby wynajmowana przez nas powierzchnia biurowa spełniała wszystkie oczekiwania. Lokalizacja w samym centrum Wrocławia oraz wysoki standard budynku, w tym energooszczędne rozwiązania, pozwolą nam stworzyć nowoczesne i komfortowe miejsce pracy dla pracowników Banku BGŻ BNP Paribas.” – powiedział Jarosław Frączek, dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami w Banku BGŻ BNP Paribas.

Projekt Dominikański o powierzchni całkowitej 40 000 m kw mieści się w samym sercu Wrocławia, tuż przy jednym z najbardziej znanych i rozpoznawanych miejsc w mieście -Placu Dominikańskim. Bliskość Rynku, jednego z głównych węzłów komunikacji miejskiej oraz sąsiedztwo galerii handlowej sprawia, że trudno w mieście o lepszą lokalizację. Dominikański oferuje nowoczesne, zielone biura najwyższej jakości, wyposażone w energooszczędne rozwiązania. Dodatkowo, każde z pięter, dzięki bardzo dużej powierzchni, oferuje elastyczną i efektywną aranżację przestrzeni, dopasowaną do potrzeb najemcy. Budynek zaprojektowany został zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa w taki sposób, by tworzył idealne środowisko wewnętrzne przy znacznej redukcji zużycia energii. Będzie certyfikowany w systemie LEED.

źródło: http://bnpparibas.media.pl