AKTUALNOŚCI

Nowi najemcy w Equator II

Dwie nowe firmy wybrały na swoją siedzibę biurowiec przy Al. Jerozolimskich 96. Spółka Karimpol Polska, właściciel budynku, podpisała umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 600 mkw. Rozpoczęła się także budowa dodatkowej drogi dojazdowej do budynku.

źródło: mat. prasowe

źródło: mat. prasowe

 

Logista Polska świadcząca usługi transportowe i magazynowe dla producentów tytoniowych zajmie powierzchnię 270 mkw, natomiast dystrybutor oświetlenia LED, spółka Havac, ulokuje się na 200 mkw. powierzchni. Z kolei o 130 mkw. powierzchnię najmu powiększyła firma Connectis oferująca m.in. outsourcing kadry IT, zarządzanie projektami, team leasing, obsługę informatyczną oraz testowanie oprogramowania i obecnie zajmuje 630 mkw. powierzchni w biurowcu.

– Poziom wynajętej powierzchni w Equator II wynosi obecnie blisko 98% i wkrótce proces komercjalizacji biurowca dobiegnie końca. Mamy dużą satysfakcję z tego, że nasze projekty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem najemców – informuje Andrzej Lany, Manager ds. Najmu i Marketingu Karimpol Polska. 

Kompleks budynków Equator wzbogaci się także o dodatkowy dojazd z kierunku zachodniego. Rozpoczęła się budowa ostatniego odcinka drogi dojazdowej do budynków, który połączy istniejącą drogę serwisową przed budynkami Equator z drogą przed kompleksem Eurocentrum. Dzięki niej osoby dojeżdżające Alejami Jerozolimskimi od strony Dworca Zachodniego będą mogły zawrócić na wysokości ulicy Szczęśliwickiej i wewnętrznym dojazdem dostać się do budynku bez konieczności zawracania na Placu Zawiszy. Oddanie drogi do użytku jest planowane na koniec bieżącego roku.

Equator II posiada 21.300 mkw. łącznej powierzchni najmu, z czego 400 mkw. to powierzchnia handlowo-gastronomiczna (restauracja Chief’s, butik optyczny Good Look, salon prasowy 1 Minute), a 1.530 mkw. to powierzchnia usługowa (przychodnia lekarska Medicover). Do grona najemców biurowca należą ponadto m.in. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne,  AON, REGUS.

Budynek posiada certyfikat BREEAM IN USE na poziomie Very Good. Został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną APA Wojciechowski.

źródło: mat. prasowe