AKTUALNOŚCI

Nowy najemca w kompleksie SEGRO Business Park Warsaw

Jedna z największych sieci hurtowni budowlanych w Polsce – firma 3W Dystrybucja Budowlana S.A. wynajęła ok. 950 m2 powierzchni magazynowej na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Żerań.

Segro logistics park, źródło: www.segro.com

Segro logistics park, źródło: www.segro.com

Firma 3WDB S.A. rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku na południu Polski. W przeciągu następnych lat rozszerzyła swój zasięg na obszar całego kraju, m.in. poprzez przejęcia aktywów takich hurtowni jak Raab Karcher czy CORTINA, należącej wcześniej do Saint Gobain Polska. Obecnie firma 3WDB S.A. jest jedną z największych sieci hurtowni materiałów budowalnych w Polsce, zajmującą się dystrybucją chemii budowlanej, izolacji termicznych, systemów suchej zabudowy wnętrz, podwieszanych sufitów, a także hydroizolacji. Firma zaopatruje zarówno małych jak i dużych przedsiębiorców budowlanych, oferując im produkty takich znanych marek jak: RIGIPS, CERESIT, SINIAT, KNAUF, ROCKWOOL, URSA, ROVESE, ICOPAL, OWA.

 Spółka zajęła moduł magazynowy wraz z zapleczem socjalnym o powierzchni ok. 950 m2 na terenie parku SEGRO w Żeraniu, w Warszawie, gdzie zajmie się dystrybucją i sprzedażą materiałów budowalnych. Nowy magazyn, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Toruńskiej, wchodzącej w skład północnej obwodnicy Warszawy, zapewni prowadzenie efektywnej dystrybucji na terenie całej aglomeracji miejskiej.

 „SEGRO Business Park Warsaw, Żerań jest jednym z czterech naszych parków zlokalizowanych w rejonie Warszawy. Znaczącym atutem jest jego położenie, zapewniające efektywne prowadzenie działalności zarówno w ramach logistyki miejskiej, jak i krajowej, dzięki bliskości dwóch mostów nad Wisłą, a także usytuowaniu przy tranzytowych trasach szybkiego ruchu S8 i S7, zapewniających doskonały dojazd zarówno z zachodu, jak północy i wschodu kraju. Kolejnym, równie ważnym elementem obiektu jest możliwość elastycznego dostosowania powierzchni do indywidualnych potrzeb klientów ze wszystkich branż”. – informuje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

 SEGRO Business Park Warsaw, Żerań składa się z sześciu obiektów magazynowych, oferujących powierzchnię typu small business unit już od 500 m2  oraz jednego budynku biurowego.  Lokalizacja obiektu w odległości zaledwie 15 km od autostrady A2, zapewnia dogodną komunikację na terenie kraju, a także do największych stolic europejskich.

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 5,7 mln m2 o wartości 6,0 mld funtów (stan na dzień 31 grudnia 2014, udziały SEGRO wynoszą 4,8 mld funtów). Spółka świadczy swoje usługi 1.200 klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w ośmiu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.O SEGRO:

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

źrodło: www.SEGRO.com