AKTUALNOŚCI

Opolska Business Park z pierwszą umową najmu

Spółka ORLEN OIL wynajęła 1 700 mkw. w Opolska Business Park – nowoczesnym kompleksie biurowym realizowanym przez Echo Investment w północnej części Krakowa.

Umowa z ORLEN OIL inauguruje proces wynajmu powierzchni krakowskiego projektu biurowego Echo Investment.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że tak renomowana firma jak ORLEN OIL zdecydowała się urządzić swoje biuro w budynku I etapu Opolska Business Park. Nasza inwestycja to doskonała oferta dla firm ceniących zarówno lokalizację, jak i komfort pracy. Dzięki przyjaznym dla środowiska instalacjom, najemcy naszego biurowca mogli liczyć na niższe koszty eksploatacyjne, a użytkownicy na udogodnienia ułatwiające codzienne korzystanie z nowoczesnych funkcji budynku” – mówi Joanna Nicińska, senior leasing manager z Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

Spółka ORLEN OIL, działająca w ramach Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. zajmuje się kompleksowo produkcją i dystrybucją środków smarnych.

Opolska Business House składa się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków oraz parkingu naziemnego i podziemnego. Łączna powierzchnia biurowa to 57 000 mkw. Projekt jest realizowany w trzech etapach. Zakończenie pierwszego budynku o powierzchni ponad 19 000 mkw., zaplanowano na IV kwartał 2015 roku.

Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Opolskiej – jednej z głównych arterii komunikacyjnych tej części Krakowa. Położenie obiektu umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu. Dojazd samochodem do lotniska  zajmie około 15 minut. Wysoki standard budynków, bardzo dobra lokalizacja, tereny zielone i łatwy dojazd do centrum sprawiają, że Opolska Business Park stanowi idealne miejsce dla biznesu. Autorem projektu architektonicznego jest DDJM z Krakowa. W październiku br. kompleks biurowy Opolska Business Park otrzymał certyfikat BREEAM Interim Excellent. Trzyetapowa  inwestycja uzyskała bardzo wysoki wynik 74,5 proc., czego rezultatem jest ocena Excellent. W Polsce posiada ją zaledwie kilkanaście innych inwestycji biurowych.