AKTUALNOŚCI

Ostatnie trzy kwartały aktywne dla DEKA za sprawą Knight Frank

W ciągu trzech ostatnich kwartałów firma doradcza Knight Frank, działając jako agent wyłączny, wynajęła z ramienia właściciela – DEKA Immobilien – powierzchnię około 11 300 m kw. Tym samym sfinalizowała blisko 20 umów najmu w obiektach biurowych w całej Polsce.

„Przez ostatnie trzy kwartały udało nam się zabezpieczyć transakcje na ponad 11 000 m kw., zarówno dla najemców nowych, jak i tych obecnych już w budynkach z naszego portfolio.  Ponadto, jesteśmy na etapie finalizowania rozmów i podpisywania umów z najemcami na kolejne kilka tysięcy metrów, o czym bliżej poinformujemy już wkrótce.” – mówi Daniel Pater, Asset Manager prowadzący biuro Deka Immobilien w Polsce.

„Długofalowa, trwająca od ponad 10 lat, współpraca pomiędzy Deka Immobilien i Knight Frank, układa się niezmiennie wzorowo. Eksperci firmy doradczej, doskonale znający realia rynku nieruchomości komercyjnych, z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem doradzają nam zarówno w procesie wynajmu budynków z portfolio Deka w Polsce, jak również w zakresie zarządzania. Obecnie, po rozszerzeniu w ubiegłym roku współpracy o duże parki logistyczne, korzystamy z usług firmy Knight Frank w zakresie 15 nieruchomości komercyjnych w całej Polsce, o łącznej powierzchni całkowitej blisko 670 000 m kw., w tym  10 biurowców” – dodaje Łukasz Laskowski, Asset Manager prowadzący biuro Deka Immobilien w Polsce.

W IV kwartale 2015 r. podpisanych zostało 6 umów najmu o łącznym metrażu ponad 4 500 m kw. Do zamkniętych w tym okresie, kluczowych transakcji, należały między innymi renegocjacje z Yareal Polska. Firma ta, doceniając dotychczasową lokalizację, postanowiła pozostać w budynku Mokotowska Square w Warszawie i jednocześnie rozszerzyć powierzchnię najmu do ponad 1 050 m. kw. Także kancelaria prawna Raczkowski Paruch zdecydowała się przedłużyć umowę najmu, powiększając swoje biuro i wynajmując blisko 900 m. kw. powierzchni biurowej w budynku North Gate, przy ul. Bonifraterskiej. Końcówka ubiegłego roku to nie tylko udane, duże renegocjacje, ale także podpisanie nowych umów najmu,  jak na przykład z EY na 2 110 m kw. we wrocławskim Bema Plaza.

Rok 2016 to kolejne miesiące pod znakiem satysfakcjonujących transakcji przeprowadzonych przez Knight Frank na rzecz DEKA Immobilien, zarówno w Warszawie, jak i w miastach regionalnych.  W pierwszym półroczu zawartych zostało w sumie 13 umów najmu, o łącznym metrażu niemal 6 800 m kw. W wyniku renegocjacji jeden z dotychczasowych najemców zdecydował się na pozostanie w Mokotowska Square w Warszawie, wynajmując  1 800 m kw.  powierzchni biurowej. Z kolei w gdańskim budynku Waterside eksperci Knight Frank pozyskali dwóch nowych najemców: firma Future Electronics wynajęła tam biuro o metrażu ponad 620 m kw., a na kolejnych blisko 770  m kw. ulokował się Moon Hostel. Także w Poznaniu negocjacje zakończyły się nową umową najmu – firma Segro wynajęła 585 m kw. w budynku Andersia Tower.

Budynki DEKA Immobilien w których Knight Frank sfinalizował umowy najmu, źródło: http://www.knightfrank.com.pl

Budynki DEKA Immobilien w których Knight Frank sfinalizował umowy najmu, źródło: http://www.knightfrank.com.pl

źródło: http://www.knightfrank.com.pl