AKTUALNOŚCI

OTCF w Parku Rozwoju

Firma OTCF, właściciel m.in. marki 4F, wynajęła 1 200 mkw. w budynku I etapu Parku Rozwoju – biurowca zrealizowanego przez Echo Investment przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do grona użytkowników Parku Rozwoju dołączyła firma OTCF. Tym samym zbliżamy się do końca procesu komercjalizacji I etapu inwestycji. Budynek jest już wynajęty w 80 proc.” – mówi Paweł Milcarz, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

„Wybór Parku Rozwoju przez 4F na warszawską siedzibę tej firmy kolejny raz potwierdza pewną prawidłowość, gdzie nowoczesne, prestiżowe firmy wybierają projekty biurowe, które cechuje nie  tylko nowoczesna bryła, ale również zaawansowane rozwiązania technologiczne i zielone rozwiązania. Ważnym elementem w wyborze tej lokalizacji była również bardzo dobra widoczność budynku z trasy N-S i ul. Marynarskiej – mówi Michał Żelski, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Firma OTCF, w skład której wchodzą następujące marki: 4F – odzież sportowa, 4Faces – sklepy multibrandowe, produkty outdoorowe – Outhorn, jest  jednym z wiodących, prężnie rozwijających się producentów i importerów wysokiej klasy odzieży i akcesoriów sportowych. Marka 4F od lat współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Narciarskim, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Polskim Związkiem Biathlonowym, a od 2014 roku do tego grona dołączył Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Marka 4F jest od lat oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.  Marka wspiera sportowe pasje, aktywny tryb życia, a także samych sportowców! Sportowcy, z którymi współpracuje firma tworzą multidyscyplinarny Team 4F, w skład którego wchodzą: Paula Gorycka, Monika Żur, Piotr Konwa, Andrzej Piątek, Łukasz Kubot, Marek Kolbowicz, Maciej Kot, Trenerzy skoczków kadry B, Monika Hojnisz, Konrad Niedźwiecki, Natalia Czerwonka, Aleksandra Socha, Mikołaj Tusiewicz, Aleksandra Pustołka, Wojciech Fojcik, Agata Warło i Wojciech Fortuna. 4F jest również sponsorem pojedynczych sportowców – m.in. Łukasza Kubota, czołowego polskiego tenisisty. Marka odpowiadała też za oficjalne stroje polskich sportowców na XXI Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku, XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Sochoczi w 2014 r. Polscy zawodnicy wystąpią też w strojach marki podczas kolejnych letnich i zimowych Igrzysk (w Rio de Janeiro w 2016 roku i w Pyeongchang w 2018 r.).

Park Rozwoju składa się z dwóch budynków i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Łączna powierzchnia kompleksu to 32 000 mkw. Budynki dysponować będą dwupoziomowym parkingiem podziemnym i parkingiem naziemnym oferującymi łącznie 740 miejsc postojowych. Na terenie kompleksu znajdą się strefy wypoczynku i rekreacji – także aktywnej; dziedziniec z kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach i siłownia na świeżym powietrzu. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji garaż ze stojakami oraz szatnie z prysznicami. Inwestycja biurowa Echo Investment powstaje w południowej części Mokotowa, przy ulicy Konstruktorskiej 12. Lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do lotniska Chopina, jak też do centrum miasta. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej – w pobliżu znajdują się dwie pętle tramwajowe i zajezdnia autobusowa, wykonaliśmy przystanek autobusowy w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Wygodny dojazd samochodem zapewnia południowa obwodnica Warszawy i węzeł Marynarska.

W ubiegłym roku II etap Parku Rozwoju otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 72,9 proc. Oddany już do użytku I etap inwestycji uzyskał BREEAM Interim na poziomie Very Good.

Projekt architektoniczny Parku Rozwoju powstał w pracowni JEMS Architekci. Zakończenie II etapu inwestycji zaplanowano na II kwartał 2015 roku.