AKTUALNOŚCI

P3 dostarczy magazyn BTS dla InPostu w parku P3 Piotrków

P3 wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych dostarczy 15.000 m² dedykowanej powierzchni obecnemu klientowi-  firmie InPost – w P3 Piotrków, parku logistycznym zlokalizowanym w centralnej Polsce. Magazyn będzie pełnił funkcję głównej sortowni InPostu.

źródło: www.p3parks.com

źródło: www.p3parks.com

Spółka InPost należy do grupy kapitałowej Integer.pl i jest największym niezależnym operatorem pocztowym w Polsce. Świadczy zarówno tradycyjne, jak i niestandardowe usługi pocztowe na rzecz klientów indywidualnych, biznesowych oraz instytucji z sektora publicznego. Obecnie wynajmuje w P3 Piotrków ponad 10.000 m² powierzchni magazynowej. Na podstawie niedawno uzgodnionej umowy z P3, firma postanowiła zwiększyć o ponad 50% zajmowaną powierzchnię w parku. Trwają prace związane z przygotowaniem do budowy obiektu dedykowanego, w którym mieścić się będzie centralna sortownia InPostu.

Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost S.A., powiedział: „Bardzo dynamiczny rozwój usług kurierskich – tylko w I kwartale obsłużyliśmy 2,8 mln szt. przesyłek kurierskich – spowodował, że stanęliśmy przed pilną decyzją o rozbudowie naszych mocy sortujących. W całkowicie nowej sortowni będziemy mogli zwiększyć obsługiwane wolumeny o 60 % w porównaniu do dotychczasowej sortowni. Wcześniej nie planowaliśmy aż tak szybkiej rozbudowy, lecz pozytywna reakcja klientów na usługi kurierskie, z którymi wystartowaliśmy zaledwie 10 miesięcy temu, znacznie przyspieszył decyzję o wynajęciu nowej lokalizacji”.

In Post jest najemcą w P3 Piotrków od 2009 roku, tutaj posiada swoje główne zaplecze logistyczne. Nowy magazyn przeznaczony dla operatora pocztowego został w pełni zaprojektowany wedle jego potrzeb, będzie posiadać ponadstandardową ilość doków (53) oraz część powierzchni zaprojektowaną w konwencji „crossdock”. W magazyn zostaną również zastosowane ekologiczne rozwiązania, mi.in. system solarny wspomagający ogrzewanie wody bytowej i krany z perlatorami oraz uruchamianiem na podczerwień, a także nowego typu płyty warstwowe z podwyższoną izolacją. Oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne magazynu będzie wykonane w standardzie LED.

Piotr Bzowski, Dyrektor ds. Leasingu i Dewelopmentu P3 w Polsce, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że InPost zdecydował się na rozwój swojej działalności w ramach naszego parku. P3 Piotrków, dzięki swojemu położeniu w centralnej części Polski, blisko dwóch autostrad, umożliwia naszym klientom prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Zawsze staramy się wspierać naszych klientów i w miarę jak rośnie ich działalność, oferować im odpowiednią powierzchnię magazynową. W tym przypadku zaproponowaliśmy dostarczenie nowego, dedykowanego obiektu”.

W procesie negocjacji najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Joanna Sinkiewicz, Associate, Dyrektor ds. kluczowych klientów i reprezentacji najemców w firmie Cushman & Wakefield, powiedziała: „Cieszymy się, że InPost po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem i mogliśmy wesprzeć firmę w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania łączącego powierzchnię cross-dockową i magazynową. Jeszcze w tym roku najemca wprowadzi się do dedykowanego obiektu, który powstanie zgodnie z wymaganiami InPost. Jest to bez wątpienia projekt strategiczny”.

Nowy obiekt dla InPostu obiekt będzie posiadał ok. 5.700 m2 powierzchni magazynowej, 8.000 m2 powierzchni crossdock i prawie 1.600 m2 powierzchni biurowej.

P3 Piotrków obecnie oferuje 75.000 m² istniejącej powierzchni magazynowej oraz grunt umożliwiający wybudowanie dodatkowo 410.000 m². Lokalizacja parku w centralnej Polsce oferuje doskonałe warunki do prowadzenia dystrybucji w zasięgu krajowym, czego dowodem jest obecność w parku firm takich klientów jak FM Logistic, Erontrans, Kuehne + Nagel, Piast Cargo i  LightInTheBox.

Źródło: media.pl.cushmanwakefield.com.pl