AKTUALNOŚCI

P3 finalizuje zakup 467.000 mkw. magazynów od CA IMMOBILIEN

Firma P3 Logistic Parks, wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych, sfinalizowała transakcję nabycia dwóch parków logistycznych w Polsce i jednego w Rumunii, o łącznej całkowitej powierzchni najmu wynoszącej 467.000 m², od firmy CA Immobilien Anlagen AG. Zakup, którego część stanowi prawie 165 ha gruntu do zabudowy, zwiększa całkowite portfolio magazynowe P3 do 2,9 mln m² i potwierdza status firmy jako jednego z wiodących ogólnoeuropejskich dostawców magazynów logistycznych.

P3

źródło: http://www.p3parks.com/

Ian Worboys, Dyrektor Generalny firmy P3, powiedział: „Są to wysokiej jakości aktywa w lokalizacjach o wzrastającym poziomie wynajęcia i wysoki popyt klientów na rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb najemcy (Build-To-Suit). Transakcja ta stanowi kontynuację naszej strategii zakupów i dalsze umacnianie obecności P3 na szybko rozwijających się rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma odnotowała znaczący rozwój od czasu jej przejęcia przez TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge w październiku 2013 roku, dzięki czemu oferuje swoim klientom platformę o odpowiedniej skali i zasięgu geograficznym.”

Obiekty nabyte od CA Immobilien to:

  • Park w Błoniu, o powierzchni 177.000 m², położony w odległości 30 kilometrów na zachód od centrum Warszawy. Do jego najemców należą m. in. firmy: Bayer, IBM, Orange, a także Triumph i Allegro, co odzwierciedla atrakcyjność parku dla dużych sprzedawców poszukujących lokalizacji w pobliżu stolicy Polski. Park oferuje 17 ha gruntu pod zabudowę.
  • Park w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, w centralnej Polsce, oferujący 75.000 m² powierzchni i bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Park znajduje się na działce o powierzchni 120 ha, która oferuje możliwości dalszej zabudowy. Do największych najemców parku należą firmy Kühne & Nagel, FM Logistic oraz InPost.
  • Park w Bukareszcie składa się z 215.000 m² powierzchni, która jest wynajęta prawie w całości, oraz 40 ha gruntu pod zabudowę. Jest to ważny ośrodek dla zewnętrznych dostawców logistycznych ze względu na dostęp do głównej obwodnicy miasta i autostrady A1 oraz lokalne możliwości obsługi ładunków w ramach ogólnoeuropejskiego korytarza kolejowego. Bliskość centralnego Bukaresztu przyciąga najemców z branży handlu internetowego, mianowicie firmę Emag, a także firmy międzynarodowe, takie jak Carrefour, Tibbett Logistics, Gebrüder Weiss oraz Interbrands.

Sfinalizowany zakup wzmacnia platformę P3 w „Trójkącie Logistyki Europy Środkowo-Wschodniej“ na przecięciu połączeń transportowych Europy Wschodniej i Zachodniej oraz dynamicznie rozwijającym się rynku przemysłowym Niemiec. Zakup ten podwaja liczbę parków logistycznych firmy P3 w Polsce i wzmacnia jej pozycję na kluczowym rynku warszawskim. P3 jest obecnie jednym z liderów rynku w Rumunii, która staje się ważnym produkcyjno-logistycznym węzłem w Europie.

Firma P3 jest właścicielem 141 magazynów w dziewięciu krajach i stworzyła ogólnoeuropejską platformę obejmującą obszar od Madrytu do Bukaresztu. P3 posiada również jeden z największych banków gruntów w Europie, z możliwością wybudowania magazynów logistycznych o powierzchni 1,6 mln m² na terenie całej Europy.

Ian Worboys podsumował: „W dalszym ciągu będziemy poszukiwać możliwości zakupu lub budowania magazynów w kluczowych lokalizacjach logistycznych, aby móc wspierać naszych klientów w realizacji ich działań i planów. Obecnie podaż nadal nie nadąża za rosnącym popytem na powierzchnię logistyczną na wielu rynkach, co stwarza pozytywne perspektywy dla wzrostu ilości wynajmowanej powierzchni.“

źródło: www.p3parks.com/