AKTUALNOŚCI

P3 mianuje Jean-Luca Saporito na stanowisko dyrektora zarządzającego

Firma P3 Logistic Parks, wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych, mianowała Jean-Luca Saporito na stanowisko Dyrektora Zarządzającego platformą włoską, którą firma rozbudowała w lipcu poprzez nabycie 5 magazynów.

Jean-Luc Saporito, 42-latek o narodowości francuskiej, dołączył do P3 z firmy Amazon, w której pracował przez 2,5 roku, nadzorując budowę około 190.000 m2 nowych obiektów we Francji i Włoszech oraz obsługę zarządzania aktywami w wymiarze około 370.000 m2 obiektów w całej południowej Europie. Wcześniej Saporito pracował we Włoszech dla firmy Prologis jako starszy kierownik ds. budowy i nieruchomości.

Ian Worboys, CEO P3, powiedział: „Jean-Luc wnosi ze sobą imponującą 16-letnią historię pracy, dzięki czemu idealnie pasuje do doświadczonego zespołu P3. Jego wiedza i znajomość rynku włoskiego będą nieocenione po wzmocnieniu naszej tamtejszej platformy, co nastąpiło tego lata. Pokazuje to, że jakkolwiek wielkość ogólnoeuropejskiej platformy P3 podwoiła się na przestrzeni 12 ostatnich miesięcy, nasze zespoły mają świetne możliwości, aby zapewniać naszym klientom jak najlepszą obsługę.“

Saporito, inżynier z wykształcenia, pracował nad różnorodnymi projektami w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw dla firm Vinci, Procter & Gamble i Hewlett Packard przed podjęciem studiów w najlepszej międzynarodowej szkole biznesu INSEAD, którą ukończył z tytułem MBA w 2007 roku.

Będzie odpowiedzialny za włoską platformę P3, która obejmuje prawie 230.000 m2 magazynów logistycznych, skoncentrowanych głównie w regionie Mediolanu, w samym sercu przemysłu i biznesu we Włoszech.

Źródło: http://www.p3parks.com/