AKTUALNOŚCI

P3 Podpisało umowy na 29,000 mkw powierzchni w Polsce

P3 Logistics Parks, europejski deweloper i inwestor, w serii transakcji, które przeprowadził w ciągu ostatnich 6 miesięcy, podpisał umowy najmu czterech nieruchomości zlokalizowanych w trzech parkach logistycznych w Polsce.

Dwie dynamiczne firmy, AGITO, zajmująca się e-handlem, oraz Europapier, która sprzedaje papier na obszarze Europy środkowej i wschodniej oraz do krajów byłego Związku Radzieckiego, powiększają swoje obiekty umiejscowione w parku logistycznym P3 Błonie park, który ma powierzchnię 175.000 m² i położony jest na zachód od Warszawy. Firma AGITO, która obecnie zajmuje magazyn o powierzchni 13.096 m², objęła właśnie dodatkowe 3.686 m² powierzchni, a Europapier dodatkowe 5.268 m² powierzchni magazynowej oraz 166 m² biurowej.

Także firma logistyczna Fiege odnowiła umowę w obiekcie P3, który ma powierzchnię 142.000 m² i położony jest w Mszczonowie, na południowy zachód od Warszawy. Firma ta, która w parku logistycznym zajmuje obecnie łącznie 42.650 m², przedłużyła do 2018 r. umowę najmu na 16.778 m² powierzchni magazynowej i  429 m² powierzchni biurowej. W magazynach przechowywane są części samochodowe.

Natomiast firma Sushi Factory podpisała umowę najmu na 2.400 m² powierzchni magazynowej w parku P3 Poznań, który ma powierzchnię 100.000 m² i położony jest w Gądkach, na południe od Poznania. Sushi Factory to zakład produkcyjny najnowszych technologii, który wytwarza zestawy sushi i dystrybuuje je do wiodących krajowych detalistów spożywczych. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Zarząd firmy wybrał P3 Poznań ze względu na jego znakomite położenie strategiczne oraz dostępność pracowników z pobliskiej gminy Kórnik, w której poziom bezrobocia sięga 10%.

W komentarzu nt. transakcji Andrzej Wroński, dyrektor P3 Polsce, powiedział: „Umowy z obecnymi najemcami P3 w Poznaniu i Mszczonowie to prawdziwe wotum zaufania dla naszego podejścia, które koncentruje się na usłudze zarządzania aktywami i polega na budowaniu długoterminowych relacji z przedsiębiorstwami. Cieszy nas, że możemy wspierać naszych klientów, dostarczając im więcej miejsca w miarę jak rośnie ich działalność, oraz oferować im elastyczne opcje najmu.”

„Naturalnie jest nam zawsze miło powitać nowych klientów, a mi, jako wielbicielowi sushi, jest szczególnie miło, że Sushi Factory wybrało P3 Poznań na swój zakład produkcyjny.”

„Podpisanie umów najmu na prawie 29.000 m² w tak krótkim okresie wskazuje, że od początku 2015 r. istnieje duże zapotrzebowanie w całej Polsce na powierzchnie logistyczne i produkcyjne dobrej jakości i o dobrym położeniu.”

Źródło: P3