AKTUALNOŚCI

P3 rozpoczyna budowę spekulacyjną w Rumunii

P3, ogólnoeuropejski deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych, wybuduje nowy obiekt w swoim parku P3 Bukareszt w Rumunii na zasadzie budowy spekulacyjnej. Magazyn o powierzchni 28.000 m² to pierwszy budynek, który zostanie wybudowany przez P3 w Rumunii po nabyciu przez nią parku logistycznego P3 Bukareszt – największego parku na terenie kraju – co nastąpiło w tym roku (2015). Budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego miesiąca (wrzesień).

Widok z lotu ptaka P3 Bukareszt

Źródło: P3 Logistic Parks

Park, położony strategicznie w odległości około 13 km na zachód od centrum Bukaresztu, zajmuje obecnie 215.000 m² i jest w całości wynajęty. Dodatkowo na terenie parku znajduje się 40 ha gruntu, który można zabudować w celu udostępnienia około 160.000 m² dodatkowej powierzchni w jednostkach od 5.000 m² do 50.000 m². Nowy budynek, którego ukończenie jest planowane na kwiecień 2016 r., zostanie wybudowany na działce o powierzchni 6 ha.

„Dynamiczny rozwój rynku logistycznego w Rumunii zaowocował nadzwyczajnym zainteresowaniem powierzchnią magazynową, do tego stopnia, że odsetek wolnych obiektów spadł do zaledwie 5% w obszarze Bukaresztu” – komentuje Ian Worboys, CEO P3. „Budując ten magazyn w systemie spekulacyjnym, możemy dostarczyć klientom powierzchnię dostępną od ręki, ale także jesteśmy w stanie dostosować ją do indywidualnych potrzeb klienta. Projekt ten wyraźnie podkreśla nasze zaangażowanie w Rumunii, na terenie której pojawiliśmy się po raz pierwszy w 2010 roku. Jesteśmy tu po to, aby inwestować i rozwijać się, odpowiadając na potrzeby naszego szerokiego grona klientów w Europie, którzy oczekują obiektów o wysokiej jakości i usług o wartości dodanej. Wszechstronne europejskie doświadczenie firmy P3 w połączeniu z jej wiedzą na temat regionu Europy Środkowo-Wschodniej i wysokim poziomem znajomości rynku rumuńskiego umożliwiają nam osiąganie tych celów” – kontynuował.

Nowy obiekt P3 będzie jednym z budynków nowej generacji, wznoszonych z myślą o spełnieniu rygorystycznych europejskich standardów środowiskowych i uzyskiwaniu oszczędności eksploatacyjnych. W rezultacie P3 sprawdza energooszczędne i zrównoważone pod względem ekologicznym rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, energooszczędne kompozytowe panele fasadowe, system zarządzania dostarczaniem wody i kompleksowy system zarządzania budynkiem.

Peter Bečár, Dyrektor Zarządzający P3 w Europie Środkowo-Wschodniej i Rumunii, powiedział: Ekspansja parku P3 Bukareszt umożliwi nam spełnienie zapotrzebowania na dużą, zrównoważoną powierzchnię dystrybucyjną na dynamicznie rozwijającym się rynku rumuńskim. Jesteśmy przekonani, że ta strategia będzie atrakcyjna dla klientów.”

Laurentiu Duica, Dyrektor ds. Najmu P3 w Rumunii, kontynuuje: „Wkrótce po sfinalizowaniu zakupu parku, rozpoczęliśmy pracę nad pozyskaniem niezbędnych pozwoleń budowlanych, aby zabudować pozostały grunt w parku P3 Bukareszt. Zabezpieczenie tych pozwoleń z wyprzedzeniem oznacza, że możemy szybko reagować na zapotrzebowanie klientów na nową powierzchnię, dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb i skrócić czas realizacji dla nowego budynku do zaledwie 5-6 miesięcy. Ciężko pracowaliśmy, aby móc rozpocząć ten projekt. Jesteśmy przekonani, że przyciągnie nowych klientów do naszego parku, a w finalnym efekcie stworzy nowe miejsca pracy w regionie.”

Źródło: P3 Logistic Parks