AKTUALNOŚCI

Panalpina Polska w West Station I

Lider logistyczny w dziedzinie spedycji lotniczej i morskiej –  firma Panalpina Polska – wynajęła biuro o wielkości 630 m kw. w budynku West Station I. W negocjacjach z firmą HB Reavis najemcy doradzał zespół ekspertów z BNP Paribas Real Estate Poland. Najemca wprowadzi się w pierwszym kwartale 2017 roku i zajmie powierzchnię na 12 piętrze budynku.

Monika Wakulska, BNP Paribas Real Estate

Monika Wakulska, BNP Paribas Real Estate

Wojciech Gułaj, dyrektor warszawskiego biura Panalpina Polska komentuje: Dzięki współpracy z BNP Paribas Real Estate Poland udało nam się wybrać nowoczesną, świetnie skomunikowaną i przyjazną środowisku lokalizację, która pozwala na dalszy, dynamiczny rozwój biura oraz zapewnia wyjątkowy komfort pracy obecnym oraz przyszłym pracownikom Panalpina.

Monika Wakulska, Senior Consultant w dziale powierzchni biurowych BNP Paribas Real Estate Poland dodaje: Nasz klient miał bardzo sprecyzowane wymagania: bliskość lotniska i tras wylotowych, dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej, wysoki standard wykończeń i nowatorskie rozwiązania projektowe. To wszystko udało się znaleźć w budynku West Station I.

Panalpina Polska jest częścią Panalpina Group będącej jedną z największych na świecie firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu łańcucha dostaw. Firma łączy podstawowe produkty spedycji lotniczej i morskiej oraz logistyki dostarczając globalnie zintegrowane, zindywidualizowane rozwiązania w zakresie organizacji dostaw. Panalpina Group posiada globalną sieć 500 biur w ponad 70 krajach i współpracuje z firmami partnerskimi w kolejnych 90. Grupa zatrudnia około 15.000 pracowników na całym świecie.

West Station to projekt realizowany wspólnie przez HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment. Kompleks docelowo składać się będzie z dwóch czternastokondygnacyjnych budynków biurowych powstających w dwóch etapach. Pierwszy został oddany do użytku w III kwartale 2016 r., a oddanie drugiego zaplanowano na 2017 rok.

Źródło: BNP Paribas Real Estate