AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe buduje na własność dla Selgros Sp. z o.o. 10 200 m kw. w Ożarowie Mazowieckim

Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych wystartował z budową obiektu magazynowego dla firmy Selgros Sp. z o.o. Nowa inwestycja o charakterze build-to-own (BTO) powstaje w Ożarowie Mazowieckim i będzie liczyć 10 200 m2. Przewidywany termin realizacji to trzeci kwartał br.

Panattoni Europe buduje obiekty na własność klientów. Na zamówienie Selgros Sp. z o.o. – sieci hurtowni oferujących pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą m. in. w gastronomii, cateringu, hotelarstwie czy handlu detalicznym – powstaje inwestycja o charakterze build-to-own (BTO). Realizowany w Ożarowie obiekt osiągnie łączną powierzchnię 10 200 m2. Ze względu na charakter działalności Selgros Sp. z o.o. na magazyn przeznaczono 9 000 m2, z 1 500 m2 mroźni i 800 m2 chłodni, zaś powierzchnia biurowa zajmie 1 200 m2. Planowane zakończenie inwestycji przypada na trzeci kwartał br.

Build-to-own (BTO) na zamówienie branży FMCG. Panattoni Europe ma bogate doświadczenie w realizacji obiektów magazynowych na zlecenie przyszłego właściciela obiektu. Zajmuje się ich kompleksową realizacją – począwszy od znalezienia odpowiedniego gruntu pod nieruchomość, przeprowadzenia wszystkich procedur prawnych i administracyjnych, po nadzór budowy oraz odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta. Jak komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe “Realizacje tego typu są dla nas zawsze ciekawym wyzwaniem, które potęguje charakter branży klienta, dla którego powstaje inwestycja. W tym przypadku kompleksowo realizujemy obiekt magazynowy dedykowany produktom szybko zbywalnym, co wymaga szczególnych rozwiązań. W rzeczywistości powstanie zaawansowane centrum dystrybucyjne, które ze względu na różnorodność przechowywanych artykułów i ich podział na produkty świeże, mrożone czy nawet non-foodowe oraz ich wymagania temperaturowe, będzie dysponować przestrzenią magazynową z wydzielonymi pomieszczeniami o zmiennej temperaturze, w tym chłodnię i mroźnię”.

Odpowiednia lokalizacja magazynu i dostępność do sieci transportowej w przypadku branży FMCG odgrywa kluczową rolę. Strategiczny wybór miejsca nie tylko skraca czas dostawy produktów do sieci sklepów, ale i zmniejsza koszty transportu. Dlatego realizowany w Ożarowie obiekt dla Selgros Sp. z o.o. to jedna z najlepszych lokalizacji w Polsce. Centrum położone będzie niedaleko od stolicy kraju i usytuowanie w pobliżu ważnych traktów komunikacyjnych – tuż przy drodze krajowej 92, łączącej Rzepin z Poznaniem i Warszawą, a także w niedalekiej odległości od trasy europejskiej E30.

Panattoni Europe świętuje swoje 10-lecie obecności na rynku europejskim. Od 2005 roku deweloper dostarczył 3,1 miliona powierzchni dla ponad 200 klientów, dzięki czemu ustanowił wspólnie z firmą Amazon rekordową transakcję wynajmu w regionie CEE. Firma obecnie buduje ponad 295 000 m² powierzchni przemysłowej. Na prowadzone realizacje składają się: rozbudowa własnych centrów logistycznych w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, Krakowie, Sosnowcu, Bielsku-Białej i w Rzeszowie. Natomiast w przypadku inwestycji produkcyjnych o charakterze BTS należy wspomnieć przede wszystkim o 45 000 m². Inteligentnej Fabryki realizowanej w Bielsku-Białej dla koncernu GE Industrial Solutions czy kolejnej inwestycji dla firmy Faurecia na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gorzowie Wielkopolskim oraz rozbudowa fabryki szyb samochodowych firmy Pilkington Automotive Poland w Chmielowie.

źródło: panattoni.pl