AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe Deweloperem Roku 2014

Panattoni Europe, bezprecedensowym Deweloperem roku 2014 w Sektorze Obiektów Magazynowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Tytuł przyznany został przez jury niezależnego Eurobuild Awards. W konkursie były oceniane również obiekty przez samych najemców, którzy uznali Panattoni Park Stryków za najlepszy magazyn w Polsce. Nagrody rozdano 4 grudnia, podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Hilton.

Panattoni Europe otrzymał tytuł “Dewelopera Roku 2014 w Sektorze Obiektów Magazynowych w Europie Środkowo-Wschodniej” w piątej edycji konkursu Eurobuild Awards, organizowanego przez miesięcznik branżowy “Eurobuild CEE”. Ocena niezależnego jury dotyczyła m.in. obecności firmy, zasięgu działalności i jej reputacji, a także uwzględniała dane dotyczące wynajmu oraz liczbę, wielkość, różnorodność i znaczenie realizowanych projektów. Jury wzięło pod uwagę statystyki i pozycję lidera przez 3 kwartały w ocenianym okresie. W 2013 roku deweloper podpisał umowy najmu na 646 000 m², w tym przeprowadził rekordową transakcję w CEE z firmą Amazon i tym samym miał 34 proc. udział w rynku. Natomiast w realizacji było 317 000 m² i wreszcie 108 000 m² ukończonej powierzchni w pierwszym półroczu 2014 roku, a także: budowa 300 600 m² we wrześniu i ukończone 345 300 m² projektów. Ponadto, Panattoni Park Stryków uznany został za Najlepszy Magazyn w Polsce wg najemców, którzy wyłonili to nowoczesne centrum dystrybucyjne liczące ponad 107 000 m2 spośród wielu zgłoszeń. Głosowanie odbywało się za pośrednictwem otrzymanych przez najemców kwestionariuszy, dzięki którym ocenie podlegały różne aspekty startujących w konkursie obiektów. Ankieta została przeprowadzona przez firmę Millward Brown zajmującą się badaniem rynku.

Otrzymane wyróżnienia komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe: “Rok 2014 był dla nas łaskawy nie tylko pod względem ilości prowadzonych inwestycji, ale również pod względem otrzymanych nagród – łącznie otrzymaliśmy ich aż 9, a trzykrotnie odebraliśmy tytuł Dewelopera Roku 2014. W najśmielszych snach nie marzyłem o takim sukcesie, ale mam głębokie przekonanie, że zarówno tych inwestycji, jak i wyróżnień nie byłoby bez ciężkiej pracy całego zespołu Panattoni Europe – najlepszych specjalistów branży powierzchni przemysłowych w regionie CEE. Dziękuję Wam za poświęcenie i olbrzymi wysiłek.

Panattoni Europe jest wielokrotnym laureatem konkursu Eurobuild Awards. W poprzednich edycjach otrzymał nagrody: “Deweloper Dekady” oraz “Deweloper Roku w Sektorze Magazynów w Europie Środkowo-Wschodniej” 2011, 2012 i 2013. Ponadto, realizację Panattoni Park Gliwice wybrano “Najlepszym Projektem Magazynowym Roku 2011”, a obiekt Panattoni Park Mysłowice wybrano “Najlepszym Magazynem w Polsce” w rankingu profesjonalistów i dwukrotnie w kategorii “Nagroda Klientów”.

Źródło: www.panattoni.pl