AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe i BWI Group wmurowali kamień węgielny na terenie Panattoni Park Cheb

Nowa inwestycja grupy kapitałowej BWI Group, dostawcy najwyższej klasy systemów podwozi, rozpoczęła się symbolicznie na terenie Panattoni Park Cheb, niedaleko granicy z Niemcami, w obecności przedstawicieli krajowych i lokalnych władz regionu karlowarskiego. Nowy zakład produkcyjny obejmie powierzchnię 15 000 m² i powstanie w nim 300 nowych miejsc pracy. W negocjacjach z klientem pośredniczyła firma doradcza rynku nieruchomości komercyjnych CBRE wraz z Panattoni Europe i funduszem inwestycyjnym Accolade, który jednocześnie finansuje budowę, zaś po jej ukończeniu wynajmie obiekt BWI Group.

Panattoni Europe i BWI Group wmurowali kamień węgielny na terenie Panattoni Park Cheb, źródło: http://www.panattoni.pl/

Panattoni Europe i BWI Group wmurowali kamień węgielny na terenie Panattoni Park Cheb, źródło: http://www.panattoni.pl/

Nasza firma zajmuje się głównie produkcją zawieszeń i układów hamulcowych. Większość naszych odbiorców pochodzi z Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się umiejscowić nasz nowy zakład w Panattoni Park Cheb” powiedział prezes BWI Group Jiang Yunan.

Panattoni Park Cheb oferuje strategiczną lokalizację, wykwalifikowaną siłę roboczą i doskonałe połączenie autostradowe z Niemcami – Cheb od Monachium dzieli jedynie kilka godzin drogi. W związku z tym można powiedzieć, że strefa stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko dla firm produkcyjnych, ale również dla innych klientów. Możliwość “ekspansji”, czy to w ramach tego samego budynku, czy też całej strefy, jest także postrzegana jako atut kompleksu. Ten ostatni punkt uważam za kluczowy dla decyzji firmy BWI by zbudować swój nowy zakład produkcyjny na terenie Panattoni Park Cheb, biorąc pod uwagę fakt, że firma planuje w najbliższej przyszłości ekspansję“, podkreślił Pavel Sovička, Dyrektor Zarządzający Panattoni na Czechy i Słowację i dodaje: “to dla nas szczególny dzień, nie tylko jako symboliczny początek prac budowlanych, ale przede wszystkim długofalowej współpracy z wiodącym globalnym inwestorem BWI Group.

BWI to znacząca globalna firma z wieloma oddziałami na całym świecie, więc jej decyzja by sprowadzić się do Panattoni Park Cheb to wspaniała wiadomość, szczególnie jeśli spojrzeć na liczbę nowo utworzonych miejsc pracy, na które możemy liczyć. Będzie to również pierwsza nowa firma w tzw. drugiej fazie rozbudowy strefy przemysłowej w Chebie, gdzie może jeszcze powstać potencjalnie 1 000 nowych miejsc pracy” powiedział Petr Navratil, burmistrz Chebu.

“Połączenie z Niemcami sprawia, że miejscowość Cheb stała się atrakcyjną lokalizacją dla rozmaitych firm produkcyjnych i logistycznych, ponieważ stopa bezrobocia jest tu wyższa niż w innych regionach Czech. Cieszę się, że miałem swój wkład w ten projekt poprzez złożenie w senacie propozycji ułatwiających proces zakładania nowych stref przemysłowych“, powiedział Miroslav Nenutil, senator reprezentujący miejscowości Cheb i Tachov.

Zakład produkcyjny będzie własnością czeskiej grupy Accolade. Jest to pierwszy namacalny dowód na doskonałą współpracę między miastem Cheb a firmami Accolade, Panattoni Europe i CBRE. Spodziewamy się jeszcze innych nowych inwestorów w strefie“, powiedział Milan Kratina, Prezes Zarządu Accolade.

Decyzję o lokalizacji nowego zakładu w Chebie poprzedziła szczegółowa analiza ponad 30 lokalizacji na terytorium Czech i Polski. Właśnie tu firma BWI znalazła doskonale przygotowaną strefę przemysłową dzięki sprawnej współpracy między władzami miasta, wychodzącymi naprzeciw potrzebom nowych klientów, a deweloperem powierzchni przemysłowych Panattoni Europe. Jestem przekonany, że taka konfiguracja szybko przyniesie owoce w postaci innych interesujących projektów odpowiednich dla tej lokalizacji. Firma CBRE jest obecnie zaangażowana w kilka innych projektów w chebskiej strefie, znajdujących się na ostatnim etapie procesu decyzyjnego“, dodał Michal Bezděka, szef biura nieruchomości przemysłowych w CBRE.

Panattoni Europe zbuduje dla wiodącego producenta branży motoryzacyjnej, firmy BWI, nowatorski obiekt produkcyjny zaprojektowany zgodnie z jego wymaganiami. Nowy budynek będzie również w maksymalnym stopniu wykorzystywał rozwiązania ekologiczne w celu uzyskania oszczędności kosztów operacyjnych. BWI będzie tu produkować pasywne układy zawieszenia dla różnych marek motoryzacyjnych, takich jak BMW, Volvo, Audi, Opel czy JLR .

Montaż technologii klienta jest planowany na drugi kwartał 2016 r. W pierwszym etapie zakład da pracę około 300 nowym pracownikom. BWI Group bierze jednak pod uwagę możliwość ekspansji, a w takim przypadku liczba miejsc pracy mogłaby się podwoić. Obecnie trwa rekrutacja na najwyższe stanowiska kierownicze dla etapu pierwszego. Dla produkcyjnej części budynku proces rozpocznie się na początku przyszłego roku“, poinformowała Linda Kitzbergerová, Grafton Recruitment, Menadżer Oddziału.

źródło: http://www.panattoni.pl