AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe kolejny raz dla Amazona – 161 500 m kw. pod Szczecinem

Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, potwierdza swoją pozycję na rynku. Deweloper zrealizuje kontrakt na budowę obiektu magazynowego dla firmy Amazon o łącznej powierzchni 161 500 m kw. To jedno z najnowocześniejszych centrów realizacji zamówień dedykowanych sprzedaży internetowej powstanie w Kołbaskowie, niedaleko Szczecina. Oddanie inwestycji zaplanowane jest na wrzesień 2017 r.

Panattoni Europe czwarty raz dla firmy Amazon. Po realizacji dwóch obiektów w Polsce, pod Poznaniem i Wrocławiem, a także jednego w Czechach deweloper buduje centrum logistyki e-commerce dla firmy Amazon pod Szczecinem. Inwestycja o łącznej powierzchni użytkowej 161 500 m kw. powstanie na 29 ha działce położonej w Kołbaskowie pod Szczecinem. Pierwszy etap przygotowawczy inwestycji obejmuje odhumusowanie terenu, a także prace archeologiczne. W ciągu miesiąca wykonane zostaną prace makroniwelacyjne, a także roboty fundamentowe – przygotowana zostanie platforma pod halę. Dodatkowo, na potrzeby inwestycji deweloper wybuduje 7800 m kw. dróg, w tym rondo typu biszkoptowego. Powstanie ono na wiosnę na istniejącym węźle Kołbaskowo, na zjeździe z autostrady A6 z kierunku wschodniego. Wartość całej inwestycji to 410 mln zł., a jej zakończenie zaplanowane jest na wrzesień 2017 r.

Decyzja firmy Amazon o budowie kolejnego centrum realizacji zamówień podyktowana jest między innymi wzrostem zapotrzebowania na jej usługi zarówno wśród klientów z Polski, jak i całej Europy. Z tego powodu w ciągu 3 lat od uruchomienia centrum utworzonych zostanie ponad tysiąc pełnoetatowych miejsc pracy, w tym także wiele stanowisk kierowniczych. To właśnie od nich rozpocznie się rekrutacja firmy – najbardziej poszukiwani będą wysokiej klasy specjaliści z branż: IT, finanse, HR, logistyka, a także inżynieria. Prace wykonywane przez osoby obsługujące realizacje zamówień będą wspierane przez innowacyjne technologie, w tym Amazon Robotics.

„Powierzenie Panattoni Europe przez firmę Amazon realizacji jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych na świecie o powierzchni 161 500 m kw. to powód do dumy. To dowód, że nasz region po raz kolejny jest w stanie podołać tak olbrzymiemu i ważnemu przedsięwzięciu” – powiedział Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe, dodając: „ Znakomita komunikacja z Europą Zachodnią i Północną sprawiają, że ten region budzi duże zainteresowanie wśród zagranicznych inwestorów. Teraz powinno się ono jeszcze bardziej wzmocnić dzięki tak wyjątkowej inwestycji Amazon”.

Obiekt dla firmy Amazon powstanie w Kołbaskowie, ok. 12 km od centrum Szczecina i zaledwie 230 m od Węzła Kołbaskowo, położonego na autostradzie A6.

Źródło: Panattoni Europe