AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe Przemysłowym Deweloperem Roku w CEEQA 2016 AWARDS ‒ najlepszy z dziesięciu!

Panattoni Europe najlepszy z dziesięciu! Tak ogłosiło jury tegorocznej edycji prestiżowego konkursu CEE Quality Awards (CEEQA) 2016, przyznając firmie po raz czwarty nagrodę Przemysłowego Dewelopera Roku (Industrial Developer of the Year). Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 12 kwietnia br. w SOHO Factory i wzięło w niej udział ponad 700 osób z 50 krajów.

źródło: www.panattonieurope.com/

źródło: www.panattonieurope.com/

Przemysłowy Deweloper Roku (Industrial Developer of the Year) za 2015 rok dla Panattoni Europe.Wyróżnienie przyznano 12 kwietnia 2016 roku podczas uroczystości rozdania nagród prestiżowego konkursu CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA) 2016. To już czwarty raz nagroda w tej kategorii powędrowała do Panattoni Europe. W tegorocznej edycji nominację otrzymało łącznie 10 znaczących deweloperów powierzchni przemysłowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Jury, złożone z wysokich rangą przedstawicieli wiodących firm, oceniało kandydatów pod względem zeszłorocznych osiągnięć biznesowych w ramach inwestycji przemysłowych, wyników firmy oraz wpływu na rozwój tego segmentu branży nieruchomości.

Panattoni Europe było najlepsze. Świadczą o tym wyniki na koniec 2015 r. – 804 000 m kw. dostarczonej powierzchni w Polsce, Czechach i Niemczech, a także 1 019 250 m kw. w budowie na tych rynkach. W samej Polsce deweloper realizował projekty o łącznej powierzchni 567 000 m kw., co stanowiło 73 proc. całkowitej podaży w budowie. Do najciekawszych inwestycji można zaliczyć budowę największego centrum logistycznego w Niemczech dla JAGO AG o powierzchni 120 000 m kw., ukończenie 123 000 m kw. w Czechach dla firmy Amazon i jednocześnie pomyślne uzyskanie certyfikatu BREEAM International z wynikiem 76,8% i oceną Excellent dla tego obiektu, a także realizację największej zeszłorocznej transakcji najmu w Polsce – 53 000 m kw. dla Leroy Merlin w Strykowie, nie wspominając o rozbudowie własnych parków czy realizacji obiektów produkcyjnych – 45 000 m kw. dla GE w Bielsku-Białej i 19 400 m kw. dla Bombardier Transportation, producenta taboru kolejowego.

Industrial Developer of the Year za rok 2015 (w CEEQA 2016) jest czwartym wyróżnieniem CEEQA przyznanym Panattoni Europe. W poprzednich edycjach firma otrzymała analogiczne nagrody za swoje dokonania biznesowe w 2011, 2012 i 2014 roku. Ponadto Carl Panattoni, założyciel i właściciel firmy, otrzymał nagrodę w kategorii Dorobek Życia w Branży Nieruchomości, a Roberta Dobrzyckiego ogłoszono Osobowością Roku 2011. Tegoroczne wyróżnienie Dobrzycki skomentował następująco: „Rok 2015 był dla nas bardzo aktywny – oprócz 804 000 m kw. dostarczonej powierzchni w Polsce, Czechach i Niemczech, na koniec roku realizowaliśmy łącznie 1 019 250 m kw., a dodatkowo Panattoni Europe ogłosiło otworzenie biura w Rumunii, realizując strategię ekspansji na obszarze Starego Kontynentu. Dlatego nie kryję zadowolenia z nagrody, gdyż dedykuję ją całemu zespołowi, który przez miniony rok bardzo ciężko pracował i z pewnością na nią zasłużył”.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce i Czechach ponad 3,2 miliona m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, Coty Cosmetics, DSV, GE, H&M, Intermarché, Kellogg’s Company, K-Flex, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, UPS czy Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu, Niemczech i teraz w Rumunii.

źródło: http://www.panattonieurope.com