AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe z trzema nagrodami w Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards 2016

Panattoni Europe liderem rynku powierzchni przemysłowych build-to-suit (BTS) w Środkowo-Wschodniej Europie według konkursu CEE Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards. Podczas uroczystej gali, która wieńczyła konkurs, firma otrzymała trzy nagrody w kategoriach: Deweloper BTS Roku, Projekt BTS Roku do 20 000 m kw. oraz Projekt BTS Roku powyżej 50 000 m kw. Wydarzenie odbyło się 16 czerwca br. r. w hotelu InterContinental, w Warszawie.

panattoni

Źródło: Panattoni Europe

Jury przyznając Deweloper BTS Roku doceniło osiągnięcia Panattoni Europe w branży, w tym rekordowe wyniki na koniec 2015 roku – firma dostarczyła najwięcej nowej powierzchni w Polsce i Czechach, bo 692 000 m kw. (499 550 m kw. w samej Polsce), a na koniec roku miała w budowie 637 000 m kw. w regionie CEE. Dodatkowo, rozszerzyła swoją działalność w Europie, otwierając biuro w Rumunii, a także zrealizowała takie inwestycje jak: 45 000 kw. pierwszej inteligentnej fabryki GE Energy Management w Europie; 133 000 m kw. centrum dystrybucyjnego dla firmy Amazon w Czechach czy dalej rozwijała własne parki zarówno w najważniejszych lokalizacjach dla branży, jak i w tych pobocznych. Dzięki temu Panattoni Europe ogłoszone zostało Deweloperem BTS Roku i dodatkowo wyróżnione w dwóch kategoriach Projektów BTS Roku. Projekt BTS Roku do 20 000 m kw. przyznany został Panattoni Europe za realizację obiektu produkcyjnego dla Bombardier Transportation (19 377 m kw.), w którym wytwarzane będą nadwozia nowoczesnych pociągów pasażerskich, w tym m.in. pociągów dużych prędkości ICx. Natomiast miano Projektu BTS 2016 Roku powyżej 50 000 m kw. przyznane zostało deweloperowi za centrum realizacji zamówień dla firmy Amazon w Czechach. Inwestycja o powierzchni 133 000 m kw. doceniona została nie tylko ze względu na wielkość, lecz także ze względu na pozytywny wpływ obiektu na otoczenie oraz innowacyjne rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa. Zostały one potwierdzone certyfikatem BREEAM International z oceną „Excellent” i wynikiem na poziomie 76,8 proc., co jest jednocześnie najwyższą notą w historii tej certyfikacji na świecie dla budynku przemysłowego.

Konkurs CEE Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards dedykowany jest przede wszystkim inwestycjom produkcyjnym, ale i tym, których realizacja miała charakter build-to-suit (BTS), zaś sam konkurs organizowany jest przez magazyn EuropaProperty. Konkurs jest również okazją do dyskusji na temat kluczowych czynników wpływających na sektor produkcyjny. Dlatego wieczorne rozdanie nagród poprzedzało forum, podczas którego debatowano i badano możliwości biznesowe inwestycji o charakterze produkcyjnym. Nagrody udzielone były przez niezależne jury profesjonalistów sektora produkcyjnego, a także międzynarodowych ekspertów branży, a sama procedura ich przyznawania nadzorowana była przez EY – jedną z największych na świecie organizacji doradczych.

Źródło: Panattoni Europe