AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe wybuduje fabrykę taboru kolejowego dla Bombardier Transportation

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce wkracza na nowe tory i za cel obiera przemysł ciężki. D Obiekt będzie liczyć ok. 19 400 m2 i zrealizowany zostanie we Wrocławiu. Przewidziany termin ukończenia inwestycji to czerwiec 2016 r.

Deweloper podpisał kontrakt na budowę obiektu produkcyjnego z firmą Bombardier Transportation, wiodącym producentem technologii dla transportu szynowego i jednocześnie największym inwestorem międzynarodowym w Polsce w tej branży. Realizowana przez Panattoni Europe inwestycja powstanie na terenie wrocławskiej fabryki Bombardier Transportation, obok istniejącego zakładu produkcyjnego – jednej z najstarszych fabryk taboru kolejowego w Europie i jednocześnie najstarszej stale działającej fabryce taboru w Polsce. W nowym obiekcie o łącznej powierzchni 19 377 m2 odbywać się będzie produkcja nadwozi nowoczesnych pociągów pasażerskich, w tym m.in. pociągów dużych prędkości ICx. W tym celu część produkcyjna (18 357 m2) podzielona zostanie na halę spawania laserowego i halę lakierni, natomiast powierzchnia biurowo-socjalno-techniczna zajmie 1 020  m2. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Projektowane i realizowane na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów obiekty produkcyjne to jedna z wielu kompetencji Panattoni Europe, którą deweloper zapoczątkował w 2008 roku nadając trend całej branży. “Dotychczas mieliśmy przyjemność wspierać naszych partnerów w lekkiej produkcji małego AGD, komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów, czy nawet quadów. Kontrakt z czołowym graczem taboru kolejowego w Polsce, firmą Bombardier Transportation Polska jest dla nas, jako dewelopera, kolejnym wyzwaniem i jednocześnie istotnym etapem w rozwoju już nie tylko firmy, ale i całego rynku” skomentował nową inwestycję Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe Panattoni Europe. Zdaniem Macieja Chmielewskiego, partnera i dyrektora Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers International: “Transakcja była jedną z najbardziej kompleksowych przy jakich ostatnio doradzaliśmy. Zaawansowana produkcja to wymagający obszar – należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które są niezbędne dla zapewnienia sukcesu inwestora” .