AKTUALNOŚCI

Panattoni Europe zbuduje w Niemczech fabrykę dla wiodącego producenta z branży budowlanej

Panattoni Europe, deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych, otrzymał kontrakt na budowę nowej fabryki materiałów izolacyjnych w Heinsbergu, na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii. Inwestycja powstanie dla firmy Firestone Building Products, LLC, wiodącego dostawcy produktów i rozwiązań dla budownictwa komercyjnego. Drugą stronę umowy reprezentował Wolfgang Dieder, burmistrz Heinsberga, a jej podpisanie odbyło się w listopadzie w obecności przedstawicieli zaangażowanych stron. Prace budowlane rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, zaś zakończenie budowy jest przewidziane na wrzesień 2017 r. W transakcji pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Nowa inwestycja powstanie na działce o powierzchni około 60 tysięcy metrów kwadratowych, przy czym ponad połowa tej powierzchni zostanie przeznaczona na cele produkcji i składowania. Będzie to pierwszy zakład produkcyjno-logistyczny materiałów izolacyjnych, który powstanie w Europie dla tego wieloletniego najemcy. Firestone Building Products jest częścią Bridgestone Americas – spółki zależnej największego światowego producenta opon i wyrobów gumowych.

Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający Panattoni Europe, podkreśla: „Niezmiernie cieszy nas ekspansja Firestone Building Products na terenie Europy oraz fakt, że to Panattoni powierzono zadanie budowania nowego obiektu firmy zgodnie z wymaganiami klienta”.

Deweloper inwestycji zna tę lokalizację bardzo dobrze. W sąsiedniej miejscowości (Hückelhoven) Panattoni Europe realizuje obecnie dużą inwestycję logistyczną dla firmy Jago AG. Heinsberg, położony w odległości 33 kilometrów na zachód od Mönchengladbach oraz 60 kilometrów na południowy-zachód od Düsseldorfu, zapewnia doskonałe połączenia transportowe i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Wolfgang Dieder, burmistrz Heinsberga, wyjaśnia: „Nasz region cieszy się dużym powodzeniem jako miejsce prowadzenia działalności logistycznej i witamy nową inwestycję z otwartymi ramionami. Ten projekt przyniesie wiele korzyści dla lokalnej gospodarki Heinsberga”.

źródło: www.panattonieurope.com