AKTUALNOŚCI

Panattoni finalizuje projekt dla Kauflandu: 45 000 m kw. w Bydgoszczy

Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, finalizuje obiekt dedykowany firmie Kaufland w Bydgoszczy. Około 45 000 m kw. powierzchni magazynowej z chłodnią zostanie oddane w lutym 2017 roku. Inwestycja sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, gdzie obecnie również trwa budowa trzeciego budynku o powierzchni 16 000 m kw.

BTS dedykowany firmie Kaufland to obiekt dostosowany do potrzeb branży FMCG. Kaufland to sieć sklepów wielkopowierzchniowych, należąca do niemieckiej grupy Schwarz. W Polsce posiada ponad 200, a w Europie ponad 1200 sklepów. Obiekt o powierzchni ok. 45 000 m kw., będzie trzecim magazynem firmy w Polsce i zastąpi dotychczasowy w Bydgoszczy o powierzchni 12 000 m kw. Dystrybucyjnie magazyn będzie obsługiwał 67 markety położone w północnej części kraju. W obiekcie będzie pracowało łącznie 250 osób, co oznacza, że do obecnego zespołu dołączy 140 nowo zatrudnionych pracowników. W transakcji umowy najmu pośredniczyła agencja nieruchomości JLL.

„Rozpoczęcie działalności w nowym magazynie, wybudowanym przez Panattoni, jest związane z ciągłym rozwojem naszej sieci na polskim rynku. Pozwoli nam on na zoptymalizowaną obsługę większej liczby sklepów w północnym regionie Polski. Tak usytuowany magazyn to także dodatkowy atut w postaci synergii przepływu towaru pomiędzy magazynami firmy Kaufland a marketami, co w łącznym ujęciu poprzez skrócenie drogi dostawy pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska naturalnego a naszym marketom zagwarantuje poprawę świeżości i dostępności towaru” – powiedział Marcin Woszczek, dyrektor Pionu Rozwoju Nieruchomości.

„Jesteśmy bardzo aktywni w Bydgoszczy – na przestrzeni ostatniego roku podpisaliśmy tu umowy najmu na prawie 130 000 m kw. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju tego regionu, realizując nowe obiekty magazynowe dla międzynarodowych, wiodących firm, takich jak Kaufland” – powiedziała Dorota Jagodzińska, Dyrektor Zarządzający Panattoni Europe.

Firma JLL doradzała sieci Kaufland w procesie poszukiwania lokalizacji, wyboru dewelopera oraz negocjowaniu warunków umowy najmu. Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce, dodaje: „Umowa na 45 000 m kw. zawarta pomiędzy Kaufland a Panattoni to jeden z największych kontraktów najmu podpisanych w tym roku na rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce. Jednym z istotniejszych powodów wyboru tej lokalizacji była bliskość Obwodnicy Bydgoszczy – drogi S10. Takie położenie obiektu zapewni efektywną obsługę sklepów Kaufland w tym regionie Polski”.

Centrum logistyczne firmy Kaufland powstaje w Bydgoszczy przy ulicy Ernsta Petersena i sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, który składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni 42 000 m kw. Obie inwestycje sytuowane są częściowo na terenie dawnych Zakładów Chemicznych ZACHEM w bezpośrednim sąsiedztwie Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, zaledwie 9 km do centrum Bydgoszczy, 4 km od drogi krajowej nr 10 i 10 km od węzła łączącego drogę krajową nr 25 i drogę ekspresową S10.