AKTUALNOŚCI

Panattoni rozbudowuje Zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie

Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych wystartował z rozbudową jednej z hal produkcyjnych firmy Pilkington Automotive Poland o kolejne ok. 21 000 m². Powierzchnia ta zostanie dobudowana do istniejących już 35 000 m ², wybudowanych przez dewelopera w 2012 roku. Realizowana inwestycja w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, zwiększy całkowitą powierzchnię fabryki do ok. 90 000 m ², powiększając tym samym jej moce produkcyjne, a także stworzy warunki do utworzenia nowych miejsc pracy.

Panattoni rozbudowuje Zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie

Źródło: Panattoni Europe

 

Panattoni Europe rozpoczął kolejne działania w ramach rozbudowy fabryki szyb samochodowych firmy Pilkington Automotive Poland w Chmielowie. Jest to drugi etap programu działań zaplanowanych przez producenta na lata 2011-2015, w trakcie którego właśnie powstaje dodatkowa hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni ponad 21 000 m² . Część magazynowa zajmie ok. 15 000 m² , z kolei ok. 5 000 m²  przeznaczone zostanie na produkcję, a ponad 1 000 m² stanowić będzie powierzchnia socjalno-biurowa. Hala dobudowana zostanie do 35 000 m²  istniejącego obiektu (16 700 m²  magazynu; 13 500 m²  hali produkcyjnej i 1 600 m²  biur), zrealizowanego przez Panattoni Europe w sierpniu 2012 roku. Deweloper zaplanował zakończenie rozbudowy na wrzesień br.

Trwające prace w ramach drugiego etapu mają na celu zwiększenie powierzchni fabryki z 60 000 do ok. 90 000 m² , a tym samym podwyższenie możliwości produkcyjnych o 50 proc, a także zwiększenie miejsc pracy – nawet dodatkowych 300 osób będzie mogło znaleźć zatrudnienie. Dla Panattoni Europe, ta ekspansja nie ogranicza się jedynie do rozbudowy istniejącej hali. Jak komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe: “Przy okazji tej niesłychanie ważnej – nie tylko dla regionu, ale i gospodarki Polski – inwestycji, mieliśmy przyjemność zaprezentować swoje inne kompetencje, poprzez realizację przedsięwzięcia w dość nietypowych warunkach, bo przy w pełni działającym zakładzie”. Warto dodać, że inwestycja doceniana jest nie tylko przez branżę – w 2011 roku ogłoszona została największą, co potwierdziła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, przyznając jej nagrodę.

Źródło: Panattoni Europe