AKTUALNOŚCI

Park handlowy w Kaliszu z nową nazwą i dwoma kluczowymi najemcami

Centrum Handlowo-Usługowe w Kaliszu, projekt spółki Antan Development Polska, ma nową nazwę – Park Handlowy Kalinka, która została wyłoniona w plebiscycie,  ogłoszonym wśród mieszkańców Kalisza. Projekt pozyskał też dwóch wielkopowierzchniowych najemców: market budowlany Bricomarché o powierzchni 2 700 m kw i supermarket Piotr i Paweł o powierzchni 1 300 m kw. Komercjalizacją powierzchni zajmuje się międzynarodowa agencja doradcza Savills Polska.

„Cieszymy się, że możemy kompleksowo wesprzeć Antan Development w komercjalizacji parku handlowego w Kaliszu. Dzięki naszemu zaangażowaniu sieć Bricomarché uruchomi swój pierwszy punkt w Kaliszu. Dla supermarketu Piotr i Paweł istotna był doskonała widoczność z głównej arterii komunikacyjnej miasta, tj. Al. Wojska Polskiego. Inwestycja przewiduje również powierzchnię dla elektromarketu, drogerii, apteki czy sklepu zoologicznego. Zamiarem inwestora jest stworzenie miejsca dla klientów, którzy chcą dokonać szybkich i komfortowych zakupów codziennych.”, mówi Jarosław Tutaj, Dyrektor Działu Powierzchni Handlowych w Savills.

Park Handlowy Kalinka powstaje w centrum miasta u zbiegu ulic Serbinowskiej, Młynarskiej i alei Wojska Polskiego, w otoczeniu dużych osiedli mieszkaniowych. Kompleks składa się z czterech pawilonów o łącznej powierzchni ok. 7 900 m kw. Obiekt jest łatwo dostępny dla mieszkańców dzięki licznym połączeniom komunikacji miejskiej. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking naziemny z 147 miejscami parkingowymi oraz parking podziemny z 50 miejscami postojowymi. Otwarcie obiektu zaplanowano na I połowę 2017 roku.

Źródło: Saviils