AKTUALNOŚCI

Penta wybrała Savills na agenta wyłącznego inwestycji biurowej na Mokotowie

Penta Investments wybrała międzynarodową firmę doradczą Savills na agenta wyłącznego przy komercjalizacji swojego pierwszego projektu biurowego w Polsce, realizowanego na warszawskim Mokotowie przy ul. Domaniewskiej 48. Umowa obejmuje komercjalizację przestrzeni biurowych, a także usługowo-handlowych znajdujących się na parterze biurowca. Łączna powierzchnia najmu to ponad 26.000 mkw.

D.Grzywacz_3V6U6946

Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments

11-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A o powierzchni ponad 26.000 mkw. to pierwszy projekt Penta Investments na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Inwestycja jest realizowana na działce o powierzchni około 8.500 mkw., zlokalizowanej na warszawskim Mokotowie, przy ul. Domaniewskiej 48. Zakończenie budowy i oddanie budynku do użytkowania jest planowane w III kwartale 2017 r. Łączna szacowana wartość inwestycji wyniesie około 45 mln euro.

„Savills udzieli nam wsparcia zarówno w zakresie najmu naszego budynku, jak i związanych z tym procesem działań promocyjno-marketingowych. W realizacji każdej inwestycji w obszarze nieruchomości, w tym również naszego pierwszego projektu w Polsce – przykładamy szczególną uwagę zarówno do samej realizacji budynku, jego specyfikacji technicznej, ale również zapewnienia najwyższego poziomu obsługi najemców” – powiedział Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Penta powierzyła nam komercjalizację swojego pierwszego budynku biurowego w Polsce. Świetna lokalizacja biurowca, na najbardziej wyeksponowanym narożniku mikrolokalizacji (u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej), zróżnicowana bryła z tarasami dostępnymi dla najemców oraz wysoka efektywność piętra to tylko część atutów projektu, na które najemcy zwracają uwagę. Fakt, że Penta wybrała Mokotów na swój pierwszy budynek biurowy potwierdza stałe i utrzymujące się od lat zainteresowanie najemców tą lokalizacją” – powiedziała Dorota Ejsmont, Dyrektor sekcji Reprezentacji Wynajmującego w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych Savills.