AKTUALNOŚCI

Pierwsza z wież ATAL Towers w sprzedaży

ATAL Towers to inwestycja powstająca w ścisłym centrum Wrocławia, przy ulicy Sikorskiego.  To idealne miejsce dla osób ceniących wygodę, a także komfort wynikający z zamieszkania w centralnej lokalizacji. Innowacyjne rozwiązania architektonicznie sprawią, że osiedle będzie nowoczesne w formie i kształcie, a wykończenia nawiążą do okolicznej, staromiejskiej zabudowy. Można już nabywać apartamenty w drugim etapie inwestycji. W sprzedaży znalazło się 138 mieszkań usytuowanch w jednej z dwóch monumentalnych wież. Cena za mkw. wynosi od 7 300 do 7 900 złotych brutto.

Imponujące budynki ATAL Towers II wzniosą się ponad miasto i zdominują lokalny krajobraz. Dwie osiemnastopiętrowe wieże połączy wspólna część parterowa. Do sprzedaży trafiła właśnie pierwsza z wież, w której zlokaliowanych zostanie 138 mieszkań o szerokim wachlarzu metraży od 33,70 do 114,60 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi. Wszystkie lokale będą wyposażone w balkony, a do wybranych mieszkań od strony Odry dodatkowo przynależeć będą loggie. Z myślą o zmotoryzowanych lokatorach kompleksu w tej części inwestycji do sprzedaży trafiły 183 miejsca postojowe na parkingu podziemnym. Z większości okien wieżowców roztaczać się będzie widok na rzekę lub wrocławski Rynek, a z ostatnich pięter będzie można podziwiać panoramę Wrocławia. Dla wygody lokatorów, na parterze budynku zlokalizowane będą 4 lokale usługowe.

W sprzedaży znajduje się również pierwszy etap inwestycji. Będzie to funkcjonalny budynek na planie litery L położony dłuższym bokiem równolegle do Odry. Od strony rzeki budynek będzie posiadał sześć pięter, natomiast od strony ulicy Sikorskiego jedno z mieszkań będzie miało swój drugi poziom na siódmym piętrze. W tej części kompleksu znajdzie się 159 lokali o metrażach od 28,13 do 112,57 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi. Wszystkie mieszkania będą wyposażone w duże, przestronne balkony, a dla wybranych przeznaczono prywatne ogródki. Budynek powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego deptaku, który pozwoli na spacery wzdłuż Odry. W części parterowej obiektu znajdzie się kolejnych 20 lokali usługowych, dzięki którym załatwienie codziennych obowiązków stanie się dużo łatwiejsze. W budynku przewidziano również podziemny garaż na 181 samochodów oraz 86 komórek lokatorskich. Obiekt będzie posiadał ogrodzony, wewnętrzny dziedziniec, który zapewni dodatkowy komfort przyszłym lokatorom.

Nowoczesne budynki ATAL Towers, dzięki zastosowanym elementom wykończeń, będą komponować się z okoliczną staromiejską architekturą. Do charakterystycznych kamienic z przełomu XIX i XX wieku nawiążą rozmieszczone w sposób powtarzalny okna i drzwi. Elewacja będzie wykonana z klinkierowej okładziny w kolorze grafitowym, która została starannie dobrana, aby harmonizować z pobliskimi zabudowaniami. Dodatkowo, żeby nadać nowoczesnego wyglądu, obiekt uzupełniono o szklane balustrady, jasne tynki oraz białe aluminiowe żaluzje. Bogate zagospodarowanie zielenią terenów od strony Odry nada okolicy naturalnego charakteru. Obiekty będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a do wszystkich kondygnacji będzie można dotrzeć cichobieżnymi windami.

ATAL Towers znajduje się w prestiżowej lokalizacji – w bliskiej odległości od wrocławskiego Rynku, który oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Sąsiedztwo Odry to świetne miejsce do spacerów oraz joggingów. Natomiast rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewni szybki dojazd do różnych części miasta. Położenie tuż przy Moście Sikorskiego pozwala wygodny dostęp do dzielnic zlokalizowanych po drugiej stronie Odry. W pobliżu znajduje się również stacja kolejowa Wrocław Mikołajów.

Sprzedaż we wrocławskich inwestycjach ATAL S.A. utrzymuje się na wysokim poziomie. W pierwszym półroczu nabywców w tym mieście znalazły 204 mieszkania – to o 43 więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się pierwszy etap ATAL Towers, od marca zostało tam sprzedanych i zarezerwowanych 70 lokali. Tak dobre wyniki potwierdzają słuszność dalszego inwestowania na dolnośląskim rynku. Dzięki uzupełnianiu oferty o nowe osiedla, klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy mieszkań i układów pokoi w różnych lokalizacjach – powiedziała Ewelina Juroszek, Dyrektor ds. Sprzedaży Mieszkań ATAL S.A.

W aktualnej ofercie dewelopera we Wrocławiu, oprócz kompleksu ATAL Towers znajduje się również dwueatapowe osiedle Stara Odra Residence. Prace budowlane trwają również w nowoczesnej inwestycji Dmowskiego 19. Nadal można nabywać mieszkania w już zakończonych projektach – Zielone Wojszyce, Ville Murano, Dyrekcyjna 33 oraz na Osiedlu Mieszczańskim I i II.

Ceny mieszkań:

  • piętra od 1. do 6.: 7 300 złotych brutto za mkw.
  • piętra od 7. do 15.: 7 600 złotych brutto za mkw.
  • piętra od 16. do 17. (w tym mieszkania z antresolą na piętrze 18.): 7 900 złotych brutto za mkw.

Za projekt ATAL Towers odpowiada biuro projektowe AP Szczepaniak. Planowany termin oddania oddania drugiego etapu do użytkowania to I kwartał 2018 roku. Pierwszy etap zostanie zakończony w II kwartale 2017 roku. Więcej informacji na www.ataltowers.pl.

Źródło: materiały prasowe