AKTUALNOŚCI

Pierwszy najemca w kompleksie biurowym Symetris Business Park w Łodzi

Budynek biurowy Symetris Business Park zyskał pierwszego najemcę. Firma Nordea wynajęła blisko 3000 mkw. powierzchni w projekcie realizowanym w Łodzi przez Echo Investment. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

źródło: http://www.echo.com.pl

źródło: http://www.echo.com.pl

„Jest to podwójnie dobra wiadomość. Pierwszym pozytywnym aspektem są kolejne miejsca pracy, które zostaną stworzone przez firmę Nordea, natomiast drugą dobrą wiadomością jest fakt wynajęcia tak znacznej powierzchni w biurowcu, który znajduje się jeszcze w fazie realizacji. Wierzymy, że te pozytywne wieści przyczynią się do decyzji o uruchomieniu budowy drugiego etapu biurowca Symetris. Wszystko wskazuje na to, że nastał dobry czas dla deweloperów powierzchni biurowej w Łodzi.” – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

„Umowa pomiędzy Echo Investment i Nordea Operations Centre inauguruje proces komercjalizacji Symetris Business Park. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wynajęciem powierzchni w naszym łódzkim projekcie.” – komentuje Paweł Milcarz, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

„Coraz więcej powierzchni biurowej w Łodzi wynajmują firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Potwierdza to ożywienie na łódzkim rynku nieruchomości, jakie można było zaobserwować w całym 2015 r. Wiodący międzynarodowi gracze w sektorze outsourcingu postrzegają Łódź jako bardzo dobre miejsce do rozwoju swoich organizacji i usług.” – mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International w Łodzi.

Symetris Business Park powstaje przy al. Piłsudskiego – głównej arterii miasta, łączącej śródmieście z dwoma największymi łódzkimi dzielnicami – Widzewem i Retkinią. Pierwotnie projekt nosił nazwę Aurus, został jednak przeprojektowany i obecnie realizowany jest według nowej koncepcji przygotowanej przez architektów z Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART. Wchodzące w skład kompleksu dwa budynki biurowe zaoferują ponad 19 000 mkw. powierzchni.

Nordea Operations Centre to centrum operacyjne wchodzące w skład Grupy Nordea, które świadczy usługi skandynawskim oddziałom banku.

źródło: http://www.echo.com.pl