AKTUALNOŚCI

PKO Bank Polski pierwszym najemcą Topos

PKO Bank Polski zajmie 245 mkw. powierzchni w najnowszym projekcie biurowym Grupy Capital Park – kameralnym obiekcie Topos przy ul. Pawiej w Krakowie. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to I kwartał 2016 roku.

PKO Bank Polski na siedzibę 22 Oddziału w Krakowie wybrał obiekt Topos przy ul. Pawiej w Krakowie. Oddział Banku zajmie blisko połowę z 550 mkw. całkowitej powierzchni biurowo-usługowej projektu. Bank na bieżąco modernizuje i optymalizuje sieć sprzedaży poprzez lepsze jej dopasowanie do potencjału mikrorynków i zmieniających się potrzeb klientów podejmując działania związane z podniesieniem efektywności pracy placówek. W ramach tych działań unowocześnia siedziby istniejących oddziałów, przenosi placówki do nowych atrakcyjnych biznesowo lokalizacji. Realizuje też działania zmierzające do zagospodarowania atrakcyjnych mikrorynków, na których istnieje duży potencjał do rozwoju biznesu. Wszystkie te zmiany służą poprawie jakości obsługi klientów, która jest priorytetem PKO.

Generalnym wykonawcą kameralnego projektu biurowego jest firma Erbet. Na działce przy ul. Pawiej właśnie rozpoczynają się prace budowlane.

Koncepcja architektoniczna inwestycji stanowi połączenie tradycji i nowoczesnych akcentów, do których odwołanie widać szczególnie w fasadzie budynku. Ceramiczna frontowa elewacja z typowymi dla Komunikat prasowy INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 26 lutego 2015 r.2 krakowskiej architektury motywami łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami szklano-stalowymi. Nowa zabudowa połączona będzie z istniejącym średniowiecznym murem, który przenika do wnętrza budynku sprawiając wrażenie, że jest on częścią tej kompozycji. Projekt Topos został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Topos to doskonałe miejsce na biuro w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Krakowskiej i Dworca Kraków Główny. Atutem inwestycji jest również łatwy dojazd komunikacją miejską – 11 linii tramwajowych i 6 linii autobusowych z przystankami w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.

Autorami projektu są krakowskie pracownie DDD Architekci i MZ Studio.

Źródło: capitalpark.pl