AKTUALNOŚCI

Pomorska Park – nowoczesne osiedle od ATAL S.A.

Pomorska Park to komfortowa inwestycja powstająca w Łodzi przy ulicy Pomorskiej, w pobliżu ulicy Telefonicznej. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych i rekreacyjnych oraz rozwinięta infrastruktura sprawiają, że będzie to idealne miejsce do zamieszkania dla osób w każdym wieku. W poniedziałek 4 kwietnia do sprzedaży trafi pierwszy etap projektu, w którym zaplanowano 186 lokali. Cena brutto za mkw. wynosi 4 800 złotych za mieszkania 3 i 4 – pokojowe oraz 4 900 złotych za 2- pokojowe.

Pierwszy etap kompleksu Pomorska Park składać się będzie z 4 nowoczesnych budynków, które będą miały od 4 do 6 pięter. Znajdzie się w nich 186 mieszkań – każde z nich będzie posiadało balkon lub prywatny ogródek. Klienci mogą wybierać spośród układów od 2 do 4 pokoi oraz szerokiej gamy metraży od 37,72 do 100,02 mkw. Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach kompleksu zaplanowano parkingi podziemne, które pomieszczą 129 samochodów oraz 59 miejsc postojowych zewnętrznych. Dla dodatkowego komfortu przewidziano 117 komórek lokatorskich.

Pomorska Park to eleganckie osiedle o wysokim standardzie wykończenia, które charakteryzować będzie minimalistyczna architektura. Elewacje budynków zostaną utrzymane w odcieniach szarości. Proste bryły w stonowanej kolorystyce zostaną uzupełnione o subtelne  balustrady balkonowe. Osiedle wyróżni atrakcyjnie zaprojektowana część wspólna, gdzie znajdzie się dużo zieleni m. in. estetyczne klomby i trawniki, a dla najmłodszych przewidziano plac zabaw. Inwestycja zostanie ogrodzona oraz dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Osiedle Pomorska Park powstaje przy ulicy Pomorskiej 168/170, na granicy łódzkiego Śródmieścia z Widzewem. Wjazd do inwestycji zaplanowany jest od ulicy Telefonicznej. To spokojna okolica, która charakteryzuje się rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną oraz bliską odległością do ścisłego centrum miasta. Dzięki temu każdy lokator będzie mógł wygodnie dojechać m.in. na ulicę Piotrkowską, do Manufaktury, a także poza Łódź w kierunku Warszawy lub Poznania. Jednocześnie liczne sklepy i punkty usługowe w sąsiedztwie kompleksu pozwolą na szybkie i łatwe załatwienie codziennych spraw.

Łódź z roku na rok jest miastem coraz atrakcyjniejszym zarówno dla inwestorów oraz mieszkańców. Potwierdzają to dotychczasowe wyniki sprzedaży ATAL, w zeszłym roku nabywców znalazło tu 199 lokali w naszych osiedlach. Jesteśmy przekonani, że ten trend się utrzyma i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się kolejną inwestycję – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL S.A.

W aktualnej łódzkiej ofercie ATAL S.A., oprócz kompleksu Pomorska Park, w sprzedaży znajdują  się dwa etapy osiedla Chojny Park – pierwszy z nich uzyskał już pozwolenie na użytkowanie. Mieszkania można również nabywać w gotowym kompleksie Nowe Polesie Apartamenty przy ulicy Pienistej.

W strategii ATAL ważna jest dywersyfikacja sprzedaży, która zapewnia firmie stabilny wzrost. Jednocześnie, dzięki takiemu działaniu, spółka nie jest uzależniona od zmian koniunktury na poszczególnych rynkach lokalnych. Jesteśmy jedynym z dużych deweloperów, który realizuje inwestycje we wszystkich największych miastach Polski, tj. w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu – dodał Mateusz Juroszek.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to IV kwartał 2017 r. Za projekt osiedla Pomorska Park odpowiada pracownia Kanon Architekci. Więcej informacji na www.pomorskapark.pl.

źródło: mat. prasowe