AKTUALNOŚCI

Ponad 1 060 mkw. we Flanders Business Park wynajęte

Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona S.A. – spółka publiczna, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – wynajęło 910 mkw. powierzchni biurowej w budynku B Flanders Business Park. Firma zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. W finalizacji transakcji z PHZ Baltona S.A. pośredniczyła firma Nuvalu.
Nową umowę najmu podpisał również Urząd Lotnictwa Cywilnego, mający swoją siedzibę w budynku A. Urząd wynajął dodatkowy lokal o powierzchni 153 mkw., dzięki czemu budynek A jest w 100% wynajęty. Urząd jest instytucją rządową, działającą na rzecz bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce. Obecnie zajmuje łącznie 6 794 mkw. powierzchni we Flanders Business Park.
Południowo-zachodnia część Warszawy oferuje strategiczne lokalizacje firmom, poszukującym miejsca na siedzibę z dogodnym dojazdem, w pobliżu obwodnicy i lotniska. Flanders Business Park spełnia wszystkie oczekiwania najemców w tym zakresie, jednocześnie zapewniając doskonale przygotowane powierzchnie biurowe i szerokie możliwości parkingowe na terenie obiektu. Cieszymy się, że zarówno obecni, jak i nowi najemcy doceniają atuty Flanders Business Park – mówi Katarzyna Gontarska, Dyrektor ds. Wynajmu w Grupie Liebrecht & wooD.
Flanders Business Park to kompleks biurowy przy ul. Flisa 2/4, dedykowany firmom, które poszukują dogodnej lokalizacji poza ścisłym centrum Warszawy. Aktualnie całkowita powierzchnia najmu wynosi 22 000 mkw., a po ukończeniu drugiej fazy wzrośnie do 36 000 mkw. Do atutów obiektu należą bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych (Południowa Obwodnica Warszawy) i Lotniska Chopina oraz dogodny dojazd komunikacją miejską i Warszawską Koleją Dojazdową. Na terenie kompleksu znajduje się parking na ponad 930 samochodów oraz ogólnodostępne centrum konferencyjno-restauracyjne. Inwestycja jest realizowana zgodnie z najwyższymi standardami tzw. zielonego budownictwa. Zastosowano w niej m.in. rozwiązania pozwalające na oszczędność energii i wody.
Źródło: Liebrecht & wooD