AKTUALNOŚCI

Proximo oficjalnie otwarte

16 czerwca 2016 roku nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszego etapu inwestycji biurowej Proximo, realizowanej w Warszawie przez firmę Hines. W budynku położonym tuż przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego”, oddano do użytku blisko 28 400 mkw. powierzchni najmu.

Proximo, źródło: mat. prasowe

Proximo, źródło: mat. prasowe

Wśród najemców 13-kondygnacyjnego budynku są m.in. Stanley Black & Decker, Grupa Pracuj, Takeda, Manpower Group, Six Payment Services, Axa Assistance, Hines, Fox Networks Group Poland, Rossmann, Jean Louis David, Green Caffe Nero oraz Olimp. Łączny poziom wynajęcia Proximo przekracza obecnie 65%.

„Z dumą dopisujemy Proximo do listy budynków zrealizowanych przez Hines w Polsce, która jest dla nas jednym z kluczowych rynków w Europie, na którym prowadzimy działalność deweloperską i zarządczą, jak również poszukujemy okazji do poszerzenia portfolio o atrakcyjne nieruchomości w drodze zakupu. Biorąc pod uwagę kondycję i dynamikę polskiego rynku, chcemy pozostać tu aktywnym graczem” – powiedział Lee Timmins, CEO Regionu Euroazjatyckiego i członek komitetu wykonawczego Hines Executive Committee.

„Cieszymy się, mogąc zaoferować najemcom obiekt współtworzący nowoczesny krajobraz warszawskiej Woli. Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym firmom – w szczególności architektom oraz generalnemu wykonawcy – których praca umożliwiła zakończenie budowy zgodnie z założonym harmonogramem Na koniec dziękuję zespołowi Hines, który pod kierownictwem Wojciecha Rumiana i Przemysława Iznerowicza pracował tak ciężko nad Proximo” – dodał Mieczysław Godzisz, Prezes Zarządu Hines w Polsce.

Projekt architektoniczny Proximo powstał na deskach renomowanej, brytyjskiej pracowni Rolfe Judd. „Wspólnie z deweloperem stworzyliśmy budynek nowoczesny, a jednocześnie wyrazisty w formie, odpowiadający na potrzeby użytkowników i szanujący kontekst lokalizacji. Jesteśmy pewni, że ukończenie drugiej fazy Proximo pozwoli dodatkowo podkreślić atuty tego projektu” – powiedział Dyrektor Michał Sęczkowski z pracowni Rolfe Judd.

Architektura dwóch lobby Proximo to z kolei dzieło legendarnego włoskiego studia Pininfarina, dla którego jest to debiutancki projekt na polskim rynku nieruchomości.

„Uważam Proximo za dojrzały i wyrafinowany przejaw języka architektury” – deklaruje Paolo Pininfarina, Prezes Grupy Pininfarina. „Dynamiczne i oddziałujące na zmysły linie odwołują się do ruchu i elegancji, zmieniając przestrzeń wewnętrzną w niezwykłe, bijące serce. Jesteśmy dumni ze współpracy z Hines i przekonani, że jest to dopiero pierwszy z naszych wspólnych, prestiżowych projektów” – dodaje.

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu Proximo była firma HOCHTIEF Polska. „Niespełna dwa lata po rozpoczęciu prac budowlanych oddajemy pierwszy etap Proximo w ręce inwestora wraz z infrastrukturą techniczną, elementami układu drogowego oraz zagospodarowania terenu. Cieszymy się ze terminowego przebiegu prac, która była możliwa dzięki partnerskiej współpracy z firmą Hines” – powiedział Wojciech Urbański, Kierownik Kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Za projekt konstrukcji, instalacji oraz certyfikację BREEAM budynku biurowego Proximo odpowiadało międzynarodowe biuro projektowe BuroHappold Engineering.

Kalendarium realizacji Proximo:

  • Kwiecień 2014 – otrzymanie pozwolenia na budowę
  • Czerwiec 2014 – rozpoczęcie prac budowlanych
  • Luty 2015 – otrzymanie certyfikatu BREEAM
  • Listopad 2015 – stan surowy zamknięty
  • Maj 2016 – otrzymanie pozwolenia na użytkowanie pierwszego etapu
  • III kw. 2016 – planowane rozpoczęcie realizacji drugiego etapu
  • 2018 – planowane zakończenie budowy drugiego etapu

Tak powstawał Proximo: https://youtu.be/3VqL3DLcVUU

Drugi etap Proximo już wkrótce 

W III kw. 2016 roku, Hines rozpocznie realizację drugiego etapu Proximo. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę. W kaskadowo ułożonym budynku (6-10 kondygnacji naziemnych) znajdzie się 20 600 mkw. powierzchni do wynajęcia oraz 207 miejsc na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym. Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, drugi budynek również wyróżnią duże powierzchnie pięter oraz niski współczynnik powierzchni wspólnych. Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „VERY GOOD”. Zakończenie budowy planowane jest w 2018 roku.

W realizację drugiego etapu Proximo również zaangażowani będą architekci Rolfe Judd oraz studia Pininfarina, a także HOCHTIEF Polska jako generalny wykonawca.

Proximo

Proximo znajduje się na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra o tej samej nazwie. Najbliższe wejście do stacji metra zlokalizowane jest 8 metrów od fasady Proximo oraz 22 metry od wejścia głównego do budynku. Od stacji metra „Świętokrzyska” stanowiącej węzeł przesiadkowy, budynek Proximo dzielą zaledwie dwa przystanki. Oznacza to, że podróż w okolice Pałacu Kultury i Nauki od chwili opuszczenia biura w Proximo zajmuje nieco ponad 5 minut, a do Dworca Wileńskiego można dotrzeć w niecały kwadrans. W promieniu od 0,5 do 3 kilometrów od Proximo znajduje się również szerokie zaplecze usługowe, konferencyjne i hotelowe.

Pierwszy etap Proximo oferuje najemcom 28 385 m2 powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowi 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą widoczność budynku z głównych arterii przebiegających w jego sąsiedztwie.
W Proximo znajduje się 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Dostępna na miejscu restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany elementami małej architektury, stanowią przyjazne, a jednocześnie praktyczne, uzupełnienie kompleksu.
Wyróżnikami Proximo są duże i efektywne powierzchnie pięter, niski współczynnik powierzchni wspólnych, doskonałe doświetlenie powierzchni oraz optymalna głębokość traktów. W budynku wykorzystane zostały wydajne systemy i instalacje techniczne.

Budynek Proximo posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Projekt architektoniczny Proximo powstał dzięki współpracy Hines z dwiema renomowanymi pracowniami: brytyjską firmą Rolfe Judd oraz legendarnym włoskim biurem Pininfarina.

Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK S.A.

źródło: mat. prasowe