AKTUALNOŚCI

Przy węźle Konotopa w Jawczyczach powstało centrum dystrybucyjne firmy ZING

Przy węźle Konotopa w Jawczycach (gmina Ożarów Mazowiecki) powstało centrum dystrybucyjne firmy ZING. Największy polski dystrybutor papieru podpisał umowę najmu 14 000 mkw. w Panattoni Park Warszawa – Konotopa. Eksperci z JLL doradzali ZING w procesie poszukiwania lokalizacji oraz negocjowaniu warunków umowy najmu.

Paulina Dziubińska, źródło: mat. prasowe

Paulina Dziubińska, źródło: mat. prasowe

Michał Tenerowicz, Marketing Manager, ZING, informuje: „Nieustannie poszerzając ofertę produktów, a także bazę klientów, chcemy jednocześnie zapewnić najwyższą jakość usług, co wiąże się z utrzymywaniem sprawnego procesu dystrybucji oraz koniecznością powiększenia powierzchni magazynowej. Nowe centrum logistyczne w doskonałej lokalizacji, jakim jest bezpośrednie sąsiedztwo węzła Konotopa, ułatwi nam ekspresowe dostawy do klientów na terenie całego kraju. Niewielka odległość od Warszawy to niezaprzeczalny atut, który zdecydowanie miał wpływ na wybór inwestycji firmy Panattoni, jednak kluczowym był fakt niemal podwojenia powierzchni magazynu centralnego w stosunku do poprzedniej lokalizacji”.

Paulina Dziubińska, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL, dodaje: „Cieszymy się, że mogliśmy w kompleksowy sposób pomóc kolejnemu liderowi w swojej branży, firmie ZING, zarówno przy wyborze lokalizacji nowego centrum, jak i wpierając ją w nawiązywaniu współpracy z deweloperem. Naszym klientom oferujemy szeroką obsługę i wsparcie w trakcie całego procesu związanego z pozyskiwaniem nowych lokalizacji magazynowych”.

Panattoni Park Warszawa-Konotopa to kolejna inwestycja Panattoni Europe, która składa się z dwóch nowoczesnych hal magazynowych o łącznej powierzchni ok. 47 000 mkw. Obiekty zostały zlokalizowane na przedmieściach Warszawy, bezpośrednio przy węźle Konotopa, łączącym autostradę A2 i drogę S8, a także w niedalekiej odległości od węzła Mory, łączącego drogi ekspresowe S2 i S8.

Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe, komentuje: „Jesteśmy zadowoleni, że Panattoni Europe może uczestniczyć w tym kluczowym i perspektywicznym momencie, jakim jest rozwój firmy ZING” i zwraca uwagę na zalety inwestycji: „Panattoni Park Warszawa – Konotopa jest optymalnie dopasowany do wymogów magazynowych klientów z różnych branż, dlatego jesteśmy pewni, że także i ZING będzie mógł sprawnie obsługiwać zarówno polskie, jak i zagraniczne rynki”.

ZING jest wiodącym polskim dystrybutorem papieru, podłoży dla poligrafii oraz materiałów opakowaniowych. Spółka jest obecna na polskim rynku od 1991 roku, a w jej ofercie znajduje się ponad 4 000 produktów, w tym maszyny pakujące. Firma działa również w sektorze logistycznym oraz ma przedstawicielstwa na terenie Czech i Wielkiej Brytanii, zatrudniając w sumie blisko 200 osób.

źródło: mat. prasowe