AKTUALNOŚCI

Reklamowy gigant Publicis zostaje w Platinium Business Park

Francuski gigant reklamowy Publicis Groupe przedłużył umowę najmu w kompleksie Platinium Business Park w Warszawie. Osiem spółek grupy zajmie niemal 14 000 m kw. powierzchni, w sumie powiększając swoje biura o 1 600 m kw. Jest to największa tegoroczna transakcja najmu powierzchni biurowej na warszawskim rynku nieruchomości. W transakcji grupę Publicis reprezentował Savills, podczas gdy właściciela kompleksu – Allianz Real Estate – reprezentował White Star Real Estate.

“Reprezentując po raz kolejny Publicis Groupe w procesie wyboru biura, cieszymy się że udało nam skutecznie wynegocjować przedłużenie umowy najmu w ramach Platinium Business Park. Wierzę, że była to dobrze przemyślana decyzja, podjęta na podstawie szczegółowych analiz i długich rozmów na temat potrzeb każdego z podmiotów. Mokotów to najpopularniejsza dzielnica biurowa w Warszawie, której potencjał jest rozwijany dzięki długofalowym inwestycjom w infrastrukturę drogową. Zmiany pomogą w utrzymaniu reputacji Mokotowa jako doskonałej lokalizacji dla biznesu.”, mówi Jarosław Pilch, szef zespołu Reprezentacji Najemcy w Savills.

Meike Feistkorn, asset manager w Allianz Germany GmbH, powiedziała: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania długoterminowych umów najmu z Public Groupe. Transakcja z tak renomowanym partnerem jak Publicis jest kluczowym elementem dla wzmocnienia stabilności Platinium Business Park. Przedłużeniu umowy towarzyszyło powiększenie powierzchni biurowej, co wskazuje na przywiązanie Najemcy do Platinium Business Park oraz podkreśla konkurencyjność tego kompleksu w obecnej sytuacji rynkowej. Cieszymy się również, że stałe inwestycje w infrastrukturę parku zlokalizowanego na terenie kompleksu są doceniane przez naszych najemców.”

“Istnieje tylko kilka projektów biurowych w Warszawie, które mogłyby spełnić oczekiwania takiego najemcy jak Publicis Groupe. Osiem spółek grupy posiada swoje siedziby w pięciu różnych budynkach na terenie całego kompleksu Platinium Business Park. Każda spółka ma swój indywidualny charakter i obszar w którym prowadzi działalność, w związku z tym ma różne oczekiwania względem zajmowanej przestrzeni biurowej. Ze względu na wielkość kompleksu, jesteśmy w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby Publicis, a jednocześnie zagwarantować rozwój wszystkich ośmiu podmiotów w ramach jednego kompleksu biurowego. Ten czynnik był jednym z kluczowych w procesie podejmowania decyzji o przedłużeniu umowy najmu.”, mówi Dariusz Domański, młodszy partner, dyrektor rozwoju i najmu w White Star Real Estate.

Źródło: Savills