AKTUALNOŚCI

Rozpoczyna się realizacja oraz najem powierzchni w Szczecin Business Plaza

Rozpoczyna się realizacja oraz najem powierzchni w inwestycji biurowo-usługowej klasy A pn. Szczecin Business Plaza o łącznej powierzchni użytkowej 11.100 m2 zlokalizowanej przy ul. Południowej w Szczecinie. Inwestorem jest Spółka Agatrans Multi Projekt Sp. z o.o. Sp. k. a projektantem IDS Architekci Sp. z o.o.

Wyłączną firmą odpowiedzialną za najem/komercjalizację inwestycji jest firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Oddanie I etapu inwestycji planowane jest na II kwartał 2017 r. Kompleks biurowy pn. Szczecin Business Plaza będzie składał się z 4 budynków biurowych w tym trzy budynki o powierzchni całkowitej 1.460 m2 każdy oraz czwarty budynek o powierzchni całkowitej 6.720 m2. Zaprojektowano ponad 300 miejsc parkingowych.

Wartość inwestycji wynosi ponad 30 mln zł. Szczecin Business Plaza otrzyma międzynarodowy certyfikat, potwierdzający najwyższy standard inwestycji. Powyższa certyfikacja przeprowadzana jest obecnie w 120 krajach na całym świecie.

“Cieszymy się, iż kolejna inwestycja biurowa klasy A w Polsce, została powierzona na wyłączność naszej firmie doradczej.

Z naszych analiz wynika, iż w Szczecinie wciąż będzie przybywało kolejnych, nowych inwestycji, zarówno w sektorze biurowców klasy A, parków logistycznych jak i centrów handlowych. Obecnie, już na podstawie oddanych do użytku inwestycji biurowych w Szczecinie, jesteśmy przekonani, iż utrzyma się popyt na powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie.

Oceniamy, iż podaż biur najwyższej klasy w Szczecinie znajduje się nadal na dosyć niskim poziomie w porównaniu z innymi miastami wojewódzkimi, dlatego z pewnością nowa inwestycja biurowa pn. “Szczecin Business Plaza” zostanie  skomercjalizowana / wynajęta zgodnie z oczekiwaniami Inwestora tj.  Spółki Agatrans Multi Projekt Sp. z o.o. Sp. k.

Nowy kompleks biurowy pn. Szczecin Business Plaza w Szczecinie zapewni powierzchnie biurowe i usługowe o najwyższym, dostępnym standardzie, które nasi Klienci tj.  zarówno firmy lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe wynajmują w innych miastach w Polsce jak i w innych krajach” – powiedział Patryk Litwiniuk – Dyrektor Generalny firmy doradczej Litwiniuk Property Sp. z o.o.

“Szczecin Business Plaza jest bez wątpienia kamieniem milowym w historii naszej firmy. Jako inwestor, a zarazem firma z branży budowlanej, jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że doświadczenie, jakie przez ponad 20 lat zebraliśmy na polskim rynku budowlanym, możemy przełożyć w budynek o najwyższych standardach technologicznych. Przykryliśmy dachem już ponad pół miliona metrów kwadratowych powierzchni. Jak mało kto, wiemy, jakie wymagania stawiają inwestorzy, znamy ich potrzeby, z doświadczenia wiemy, które rozwiązania naprawdę się sprawdzają, a które są tylko fanaberią projektantów – wizjonerów. Wierzymy, że nasze bogate doświadczenie pozwoli stworzyć nam przestrzenie o najwyższych standardach technologicznych, służące przede wszystkim użytkownikom. Szczecin Business Plaza wyróżniać się będzie nie tylko świetną lokalizacją (łatwy dojazd z/do centrum, dużo miejsc parkingowych), ekologicznymi rozwiązaniami, ale również aspektem ekonomicznym.  Nasza inwestycja będzie biurowcem na miarę XXI wieku, która na stałe wpiszę się w obraz Szczecina jako miejsca otwartego na biznes, nowoczesność oraz ekologię.” powiedział Łukasz Król, kierownik projektu.

źródło: mat. prasowe