AKTUALNOŚCI

Savills będzie zarządzał 11 obiektami handlowymi funduszu Arcona

Dział Zarządzania Nieruchomościami i Aktywami Savills został wyznaczony przez Arcona Capital Real Estate Poland na zarządcę 11 skwerów handlowych zlokalizowanych w 10 miastach w Polsce. Fundusz dokonał finalizacji zakupu 8 nieruchomości 12 grudnia 2016, a finalizacja zakupu kolejnych 3 nieruchomości planowana jest w najbliższych tygodniach.

Obiekty handlowe, którymi będzie zarządzał Savills, zostały wybudowane w latach 2001-2009 i znajdują się w Łodzi, Gdańsku, Piotrkowie Trybunalskim, Słupsku, Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu, Kaliszu, Głogowie i Inowrocławiu. Łącznie oferują 22 897 m kw. powierzchni najmu netto. Głównymi najemcami tych obiektów są znane sieci spożywcze, takie jak Piotr i Paweł, Biedronka czy Tesco oraz apteki, drogerie i inne punkty handlowe.

„Cieszymy się, że fundusz Arcona Capital obdarzył nas zaufaniem i powierzył nam w zarządzanie portfelem 11 nieruchomości handlowych. Wierzymy, że to przejęcie jest potwierdzeniem naszych kompetencji, wysokich standardów obsługi i dużego zaangażowania całego zespołu. Pozycja Savills w segmencie nieruchomości handlowych stale rośnie, co wiąże się z naszą długofalową strategią rozwoju.”, mówi Marta Mikołajczyk-Pyrć, Dyrektor pionu Zarządzania Nieruchomościami Handlowymi Savills.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z Savills wierząc, że rozwój naszego biznesu w Polsce wymaga zdeterminowanych i głodnych nowych wyzwań partnerów. Akwizycja portfela skwerów handlowych to pierwszy krok. Mamy nadzieję, że rok 2017 przyniesie nam kolejne szanse. Jesteśmy gotowi na powiększenie naszego portfela inwestycyjnego na polskim rynku”, mówi Mateusz Siejka, Dyrektor Zarządzający Arcona Capital Poland.

Fundusz Arcona Property Fund N.V., powstał w 2003 roku i inwestuje w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowej. Certyfikaty inwestycyjne funduszu są notowane na giełdzie Euronext w Amsterdam jako certyfikaty funduszu inwestycyjnego zamkniętego.

Źródło: Savills