AKTUALNOŚCI

Savills doradzał przy sprzedaży nowoczesnego obiektu typu small business unit w Łódź Business Park

Savills w imieniu Aviva Investors sprzedał nowoczesny obiekt magazynowy typu Small Business Unit wraz z zagospodarowanym terenem o powierzchni 3.5ha, zlokalizowany w Łódź Business Park, na terenach przemysłowych miasta Łodzi. Nabywcą jest firma deweloperska Panattoni Europe. Asset management nieruchomości był wykonywany przez firmę WB Real Estate Asset Management.

Źródło: Savills

Źródło: Savills

Łódź Business Park składa się z dwóch budynków A1 i B1 oddanych do użytku w 2011 roku z zachowaniem najwyższych standardów rynkowych dla nieruchomości typu Small Business Unit. Przedmiotem transakcji był budynek B1 o powierzchni najmu 2900 m kw. z dostępem do 43 miejsc parkingowych oraz dodatkowo 35 000 m kw. gruntu pod zabudowę.

“Small Business Unit to koncepcja umożliwiająca wydzielenie jednostek o powierzchni do 1000 m kw., charakteryzujących się elastycznością adaptacji powierzchni na potrzeby biurowe. Łódź Business Park jest idealnym miejscem dla firm poszukujących przestrzeni na siedzibę główną, z reprezentacyjnym biurem i powierzchnią magazynową w jednej lokalizacji”, mówi Bartłomiej Krzyżak, starszy konsultant w Zespole Doradztwa Inwestycyjnego Savills w Warszawie.

Łódź Business Park położony jest przy ulicy Dostawczej 3A, w południowo-wschodniej części Łodzi. Lokalizacja umożliwia łatwy dostęp zarówno do centrum miasta, jak i do planowanej obwodnicy Łodzi – części autostrady A1, która będzie zlokalizowana w odległości zaledwie 8 km od kompleksu.

Źródło: Savills