AKTUALNOŚCI

Savills doradzał Rockcastle przy zakupie Bonarka City Center

Zespół Doradztwa Inwestycyjnego Savills doradzał funduszowi Rockcastle Global Real Estate przy zakupie Bonarka City Center w Krakowie. Wartość transakcji wynosi 361 mln EUR. Fundusz podpisał umowę przedwstępną z właścicielem centrum – Trios Dutch Holdings,  kontrolowanym przez TriGranit (TPG).

Źródło: Bonarka City Center

Źródło: Bonarka City Center

“Ta transakcja wyznacza nowe kryteria poziomu cen na polskim rynku. Jesteśmy dumni z wynegocjowania korzystnych warunków zarówno dla kupującego jak i sprzedającego, oraz gratulujemy Rockcastle przejęcia jednego z największych i najlepszych centrów handlowych w Polsce. Będzie to najprawdopodobniej największa pojedyncza transakcja inwestycyjna na polskim rynku nieruchomości w tym roku”, mówi Michał Ćwikliński, Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Działu Doradztwa Inwestycyjnego Savills.

Savills po raz kolejny reprezentował Rockcastle Global Real Estate przy zakupie nieruchomości w Polsce. Poprzednie transakcje południowoafrykańskiego funduszu, w których doradzał Zespół Doradztwa Inwestycyjnego Savills to zakup Galerii Solaris oraz centrów handlowych Karolinka i Pogoria. To kolejny sukces zespołu Savills, który w 2016 roku doradzał w wartych łącznie 1,1 bln EUR transakcjach inwestycyjnych na rynku nieruchomości handlowych w Polsce.

Centrum handlowe Bonarka City Center o powierzchni  91 000 m kw. zostało otwarte w listopadzie 2009. Inwestycja zlokalizowana jest w Krakowie, w dzielnicy Podgórze, pomiędzy ulicami Kamieńskiego i Puszkarskiej. W skład centrum wchodzi 270 punktów handlowych, ponad 30 restauracji i 3 200 bezpłatnych miejsc parkingowych. Do kluczowych najemców należą: market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin oraz megaplex Cinema City.

Źródło: Savills