AKTUALNOŚCI

Savills skomercjalizuje North Gate

Niemiecki fundusz inwestycyjny Deka Immobilien wyznaczył Savills na agenta współwyłącznego warszawskiego budynku biurowego North Gate. Biurowiec zlokalizowany w Śródmieściu przy ul. Bonifraterskiej 17 oferuje 28 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

„North Gate to trzeci, po IBC i Grzybowskiej Park, biurowiec powierzony nam do komercjalizacji przez firmę Deka Immobilien, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. North Gate to biurowiec o dużym potencjale. Dobrze doświetlone powierzchnie biurowe, dostępność tarasów czy wreszcie unikalny widok na warszawską panoramę i Wisłę oraz bardzo dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta to tylko część jego atutów. Niebagatelną zaletą jest także bliskie sąsiedztwo Starówki warszawskiej. W najbliższym czasie budynek przejdzie remont i zyska m.in. dodatkowe udogodnienia dla rowerzystów”, mówi Daniel Czarnecki, associate w Dziale Reprezentacji Wynajmującego Savills.

„North Gate wkrótce przejdzie wiele zmian i zyska szereg udogodnień wyznaczających standardy współczesnych biurowców. Celem planowanej modernizacji jest stworzenie przyjaznej przestrzeni, która sprosta oczekiwaniom najemców. W związku z planowaną inwestycją zdecydowaliśmy się  wzmocnić naszą pozycję na rynku najmu. Dotychczasowa współpraca z Savills układa się wzorowo dzięki ich profesjonalnemu podejściu oraz dogłębnej znajomości rynku, dlatego jesteśmy pewni, że wybraliśmy właściwego partnera do długofalowej budowy wartości portfolio Deka w Polsce”, mówi Łukasz Laskowski, asset manager prowadzący biuro Deka Immobilien w Polsce.

North Gate to 87-metrowy budynek biurowy klasy A, posiadający 26 kondygnacji naziemnych i trzy kondygnacje podziemne z 300 miejscami parkingowymi. Całkowita powierzchnia biurowca wynosi 41 800 m kw. a użytkowa 35 600 m kw., z czego największą część zajmuje powierzchnia biurowa wynosząca 28 000 m kw. Biurowiec oferuje eleganckie środowisko korporacyjne w dogodnym punkcie komunikacyjnym – w pobliżu znajdują się  przystanki tramwajowe i autobusowe a także stacja metra Dworzec Gdański. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się hotel Ibis oraz wiele sklepów i punktów usługowych, w tym Centrum Handlowe Arkadia.

źródło: mat. prasowe