AKTUALNOŚCI

Savills wprowadzi się na 30 piętro biurowca Q22

Nowa siedziba międzynarodowej agencji doradczej Savills zostanie zlokalizowana w biurowcu Q22, flagowej inwestycji spółki Echo Investment w Warszawie. Savills zajmie całe 30 piętro o powierzchni 1 079 m kw. Data przeprowadzki jest wyznaczona na marzec 2017 roku.

 „Konieczność zmiany biura wynika z naszego dynamicznego wzrostu: w ciągu 2 lat podwoiliśmy zarówno ilość pracowników, jak i przychody firmy. Podwajamy też wysokość, na której będzie zlokalizowane nasze nowe biuro: z 15 piętra obecnie na 30 piętro w Q22. Jestem przekonany, że nowa siedziba podkreśli naszą rosnącą pozycję na rynku i  zapewni nam odpowiednie warunki do dalszego rozwoju”, mówi Tomasz Buras, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Savills Polska.

„Umowę z tak cenionym najemcą jak Savills, podpisaliśmy w dniu oficjalnego otwarcia Q22. Mieliśmy więc okazję do podwójnego świętowania. To fantastyczna informacja, że nasz biurowiec stał się nowym adresem dla kolejnego lidera rynku” , mówi Michał Żelski, Senior Leasing Manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

W procesie finalizacji umowy Dział Reprezentacji Najemcy Savills wspierała kancelaria prawna Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy. Projekt architektoniczny powstaje we współpracy z firmą Workplace Solutions. Aranżacją biura zajmuje się dział Zarządzania Projektami Savills.

Savills wybrał Q22 ze względu na prestiż budynku, jego dogodną lokalizację ale też  udogodnienia dla najemców, jak klub fitness, centrum konferencyjne czy punkty usługowe i gastronomiczne na parterze budynku oraz liczne hotele, kawiarnie i restauracje w pobliżu. Ważne były również walory architektoniczne budynku i możliwość elastycznej aranżacji powierzchni biurowej. „Chcemy stworzyć efektywne środowisko pracy – przestrzeń biurową, która będzie wspierać współpracę, wymianę wiedzy i doświadczeń. Projekt aranżacji powstał na podstawie analizy potrzeb naszych pracowników. Upewnia nas to w przekonaniu, że nowa siedziba spełni wszelkie oczekiwania firmy i zapewni optymalne warunki pracy”, dodaje Tomasz Buras.

Budynek Q22 to prestiżowy warszawski biurowiec zlokalizowany przy alei Jana Pawła II 22. Powierzchnia całkowita tego 42-kondygnacyjnego budynku sięga ponad 91 000 m  kw., a użytkowa niemal 54 000 m kw., z czego większą część zajmują biura. Q22 otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim Excellent, z najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce. Na 14-tym piętrze budynku mieści się fitness club dla pracowników wszystkich najemców oraz duże centrum konferencyjne. Na parterze budynku znajduje się restauracja, kawiarnie, pralnia oraz biuro podróży. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates.

Do najemców budynku należą między innymi: Deloitte, Columbus, White & Case, Griffin Real Estate, Echo Investment, Linklaters, Citi Gold, Vestor DM, Puro Hotels, Agus, Allegro, William Demant, Boston Scientific, Linklaters SSC i Omnioffice.

Źródło: Savills