AKTUALNOŚCI

Savills wyłącznym agentem D48

Słowacko-czeski inwestor Penta Investments realizuje swój pierwszy projekt biurowy na rynku nieruchomości w Polsce. D48 to budynek biurowy klasy A, o powierzchni najmu ponad 26.000 mkw., który zaoferuje wysokiej jakości powierzchnie biurowe i lokale handlowo-usługowe. Penta wybrała lokalizację na najbardziej wyeksponowanym narożniku dzielnicy biurowej na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. Penta wybrała Savills na agenta wyłącznego budynku.

Bryła budynku jest zróżnicowana – część budynku od strony ulicy Domaniewskiej będzie liczyła 11 kondygnacji naziemnych (włączając parter), z kolei od ulicy Postępu – 8 kondygnacji. Kondygnacje od 2 do 8 zaoferują nawet do 2.900 mkw. powierzchni biurowej, natomiast kondygnacje od 9 do 11 w dominacie od strony ulicy Domaniewskiej zaoferują około 1.200 mkw. powierzchni każda. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Zaletą budynku D48 będą przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, zlokalizowane na kondygnacjach 7, 9 oraz 10 – doskonałe miejsce do wypoczynku i/lub mniej formalnych spotkań.

Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa budynku D48 będzie maksymalnie doświetlona światłem dziennym.

Na poziomach -2 oraz -1 będzie zlokalizowany parking podziemny, który zaoferuje 435 miejsc parkingowych dla najemców. Dostęp do parkingu podziemnego będzie zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i od ulicy Postępu. Z kolei dla gości – na poziomie parteru zostanie udostępniony parking z 45 miejscami postojowymi, z wjazdem od ulicy Domaniewskiej oraz Postępu. Na parkingu (zarówno na kondygnacja podziemnych, jak i parkingu naziemnym dla gości) będą znajdować się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym.

Główne wejście do budynku, wraz z eleganckim i przestrzennym holem recepcyjnym, będzie zlokalizowane od ulicy Postępu.
W obrębie działki zaplanowano także tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą, sprzyjające relaksowi. Nie zabraknie także udogodnień dla rowerzystów, m.in. wyznaczonych miejsc do parkowania rowerów, jak również przebieralni i pryszniców. Budynek będzie przyjazny osobom niepełnosprawnym i wyposażony we wszelkie udogodnienia, które ułatwią funkcjonowanie w biurowcu.

„Podobnie jak wszystkie projekty biurowe realizowane przez Penta Investments – biurowiec D48 zaprezentuje nowoczesną architekturę, przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów  i rozwiązań przyjaznych środowisku. D48 będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold, z zastosowaniem szeregu rozwiązań, zapewniających najwyższą efektywność energetyczną budynku” – powiedział Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

Jedną z głównych zalet lokalizacji biurowca D48 jest wygodny dostęp do transportu publicznego, w tym tramwajów i linii autobusowych na przebudowanej i poszerzonej ulicy Wołoskiej, pobliskiego dworca szybkiej kolei podmiejskiej przy ul. Marynarskiej, jak również dobrego dojazdu do warszawskiego metra. Dodatkowo, dużym atutem jest bliskość Galerii Mokotów, jednego z największych i najbardziej popularnych centrów handlowych w stolicy.

źródło: savills.pl