AKTUALNOŚCI

SEGRO: Ze słonecznych Włoch wprost na polskie stoły

Firma Atlanta A.M., wyłączny dystrybutor marki Melissa Primo Gusto  w Polsce, przedłużyła umowę najmu w SEGRO Business Park Warsaw, Żerań. Przez kolejne trzy lata w magazynie o powierzchni 1 750 m2 przechowywane będą m.in. makarony, przetwory pomidorowe i wysokiej jakości kremy balsamiczne. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

SEGRO Business Park Warsaw, Żerań, źródło: mat. prasowe

SEGRO Business Park Warsaw, Żerań, źródło: mat. prasowe

Firma Atlanta A.M., obecna na polskim rynku od ponad 20 lat, należy do greckiej grupy Melissa Kikizas S.A., która działa w przemyśle spożywczym od ponad sześciu dekad i obecna jest na rynkach ponad trzydziestu pięciu krajów na całym świecie. Spółka dostarcza konsumentom najwyższej jakości produktów, charakterystycznych dla śródziemnomorskich regionów, poczynając od makaronów, przez przetwory pomidorowe, oliwki i oliwy, aż po oryginalne kremy balsamiczne czy chałwy. Z siedziby, znajdujące się na terenie kompleksu SEGRO w Żeraniu, firma prowadzi dystrybucję towarów na terenie Polski, a w najbliższym czasie planuje rozszerzyć działalność na kraje bałtyckie.

„W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie konsumentów dietą śródziemnomorską, zarówno w Polsce jak i na świecie. Wzrost ten jest stały i wynika między innymi z większej otwartości na mniej tradycyjne formy – makarony z pszenicy durum czy makarony pełnoziarniste. Coraz większą popularnością cieszą się także produkty prozdrowotne – makarony pełnoziarniste, orkiszowe, bezglutenowe, o które poszerzyliśmy naszą ofertę w ubiegłym roku. W ostatnich latach znacząco rozszerzyliśmy dystrybucję, wchodząc do dużych sieci handlowych. W najbliższych planach mamy rozpoczęcie dystrybucji do krajów bałtyckich, dlatego tak ważna jest dla nas lokalizacja. Lokalizacja naszego magazynu zapewnia nam swobodną komunikację zarówno w obrębie aglomeracji miejskiej, pozostałych regionów kraju, a także do wcześniej wspomnianej Litwy, Łotwy i Estonii.” – informuje Adam Dyszyński, Dyrektor zarządzający Atlanta AM w Polsce.

„Region Warszawy od lat utrzymuje pozycję jednej z kluczowych lokalizacji magazynowych w kraju, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Niewątpliwie wpływ na to ma centralne położenie oraz rozwinięta infrastruktura drogowa zapewniająca efektywną dystrybucję, na której zależy firmie Atlanta AM.” – dodaje Małgorzata Zbróg-Zuk, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International.

„Ostatnie lata pokazały, że region warszawski wykazuje duży potencjał do dalszego rozwoju. Niewątpliwie ogromny wpływ na to ma centralne położenie, największy rynek zbytu oraz dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa.  Rejon przyciąga zarówno dużych najemców, jak i klientów z niedużych przedsiębiorstw, dla których idealnym rozwiązaniem jest wynajem mniejszych modułów magazynowych. Takie rozwiązanie oferuje nasz park w Żeraniu. Powierzchnia modułów small-business-unit rozpoczyna się już od 500 m2.” – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Business Park Warsaw, Żerań składa się z sześciu obiektów magazynowych, oferujących najemcą powierzchnię typu small business unit już od 500 m2. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu Trasy Toruńskiej, wchodzącej w skład północnej obwodnicy Warszawy, zapewniając prowadzenie efektywnej działalności dystrybucyjnej na terenie całej aglomeracji miejskiej. Lokalizacja obiektu w pobliżu autostrady A2 zapewnia dogodną komunikację na terenie kraju, a także do największych stolic europejskich.

źródło: mat. prasowe