AKTUALNOŚCI

Skanska dołączyła do Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Skanska Residential Development Poland, spółka realizująca wysokiej jakości projekty mieszkaniowe w Warszawie, dołączyła do prestiżowego grona firm zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Organizacja skupia już ponad 110 deweloperów z całego kraju, stosujących Kodeks Dobrych Praktyk oraz dbających o zrównoważony rozwój.

Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD) to największa organizacja branżowa, reprezentująca wiodących deweloperów mieszkaniowych, którzy wspólnie tworzą blisko 40% mieszkań dostępnych na rynku pierwotnym. Związek jest platformą wymiany wiedzy oraz ważnym podmiotem opiniotwórczym i partnerem biznesowym. „Obecność Skanska Residential w PZFD pozwoli nam jeszcze bardziej zaangażować się w tworzenie zrównoważonych przestrzeni miejskich oraz korzystać ze wzajemnych doświadczeń”, mówi Marcin Bańka, analityk rynku Skanska Residential Develeopment Poland, który reprezentuje  firmę w PZFD.

Skanska Residential Development Poland obecnie realizuje dwie inwestycje w stolicy: Park Ostrobramska, położony na Pradze-Południe oraz Osiedle Mickiewicza – pierwsze osiedle w Polsce certyfikowane w systemie BREEAM, zlokalizowane na pograniczu Żoliborza i Bielan. Charakterystyczną cechą wszystkich projektów mieszkaniowych Skanska jest dbałość o daną inwestycję, ale także o jej otoczenie. W ten sposób powstają innowacyjne, zielone osiedla, przyjazne ich mieszkańcom, doskonale wpisujące się w tkankę miejską. Jedną z najważniejszych wartości reprezentowanych przez Skanska jest dbałość o zrównoważony rozwój, dlatego priorytetem jest realizacja inwestycji, które mają minimalny wpływ na środowisko naturalne, zarówno w trakcie budowy, jak i podczas użytkowania.

 Źródło: Skanska