AKTUALNOŚCI

SOCOMEC POLSKA Sp. z o.o. nowym Najemcą w Poleczki Business Park w Warszawie

Socomec Polska Sp. z o.o. podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową  ok. 400m2 w inwestycji pn. Poleczki Business Park w Warszawie, która jest największą z obecnie realizowanych w Polsce inwestycji biurowych, o łącznej powierzchni około 150 000 mkw. W procesie wyboru powierzchni biurowej w Warszawie, Najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o.

Socomec to francuska firma rodzinna powstała w 1922 roku i działająca w branży elektrotechnicznej. Firma zatrudnia obecnie ponad trzy tysiące pracowników w zakładach produkcyjnych w Europie, Afryce i Azji oraz biurach sprzedaży na wszystkich kontynentach. Socomec dostarcza systemy zasilania gwarantowanego, aparaturę pomiarową, aparaturę łączeniową niskiego napięcia oraz świadczy usługi serwisowe.

Poleczki Business Park spełnił wszystkie nasze oczekiwania jakie stawialiśmy szukając nowej siedziby dla naszej spółki. To znakomite podkreślenie dotychczasowego, dynamicznego rozwoju firmy w Polsce.” – powiedział Sławomir Tomczewski – Prezes Zarządu Socomec Polska Sp. z o.o.

Cieszymy się, iż do najemców Poleczki Business Park w Warszawie dołączyła firma Socomec. Reprezentując naszego Klienta przy wyborze nowej lokalizacji biura w Warszawie, dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Warszawie, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami firmy Socomec. Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze kompleksu biurowego pn. Poleczki Business Park na Mokotowie w Warszawie, między innymi ze względu na wysoki standard wykończenia inwestycji,  różnorodność przeznaczenia budynków obejmujących powierzchnie biurowe, usługowe i logistyczne oraz dogodnego dojazdu dla Pracowników firmy.

Z naszych analiz wynika, iż czynsze w Warszawie są jeszcze atrakcyjniejsze niż w 2015 roku i ten trend się utrzyma w najbliższym czasie. Powodem tej sytuacji jest coraz większa podaż nowoczesnych biur w Warszawie, ale popyt utrzymuje się nadal na wysokim  poziomie, zbliżonym do ubiegłorocznego. Wielu Najemców decyduje się na relokację swojego biura z obiektu o niższym standardzie do biurowca klasy A, uzyskując w nowej lokalizacji, za naszym doradztwem atrakcyjne warunki finansowe. Poza centrum Warszawy czynsze w nowoczesnych biurowcach obecnie wynoszą  ok. 13 – 16 Euro/m2 natomiast w centrum Warszawy czynsze nadal utrzymują się na poziomie 17 – 21 Euro/m2.

Obecnie poziom pustostanów w Warszawie nieco wzrósł w porównaniu z 2015 rokiem, ale nie oceniamy tej tendencji negatywnie, ponieważ podaż powierzchni biurowej klasy A w Warszawie jest obecnie najwyższa od ostatnich lat i wciąż rośnie. – powiedział Patryk Litwiniuk, Dyrektor Generalny firmy doradczej Litwiniuk Property Sp. z o.o.