AKTUALNOŚCI

Super-Pharm otworzy swoją pierwszą drogerię w Tychach

Międzynarodowa sieć Super-Pharm wynajęła 530 mkw. w centrum handlowym Skałka. To będzie pierwszy sklep tej bardzo popularnej marki w Tychach.

Super-Pharm posiada unikalną na polskim rynku koncepcję marki “3 w 1”: apteki, drogerii i perfumerii w jednym sklepie. Połączenie tych trzech elementów promuje naturalną synergię pomiędzy kategoriami zdrowia, pielęgnacji i urody.

Agnieszka Rozborska, Dyrektor ds. Rozwoju, Super-Pharm, komentuje: „Wybraliśmy centrum Skałka na lokalizację naszego pierwszego sklepu w Tychach po szczegółowej analizie rynku handlowego w mieście i regionie. Za Skałką przemawiały takie atuty jak bardzo dobre położenie, szeroka strefa zasięgu oraz ciekawa koncepcja samego obiektu, który w założeniu płynnie połączy rozwiniętą funkcję zakupową z przestrzenią publiczną”:

Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację centrum handlowego Skałka jest międzynarodowa firma doradcza JLL.

Grażyna Melibruda, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych JLL, informuje: „Decyzja Super-Pharm, który wybrał Skałkę na miejsce swojego debiutu w Tychach, pokazuje, że centrum przyciąga również sieci handlowe nieobecne do tej pory w mieście, a widzące potencjał rozwoju na tym rynku”.

Centrum Skałka to projekt budowy obiektu handlowego obejmującego istniejący już hipermarket Auchan, market budowlany OBI oraz szeroką ofertę modową, usługową i restauracyjną. Apollo-Rida planuje utworzenie nowoczesnego centrum handlowego składającego się z – oprócz wspomnianych Auchan i OBI – ok. 90 sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek odzieżowych, lokali usługowych oraz gastronomicznych. Docelowo Centrum Skałka będzie miało ok. 37 000 mkw. powierzchni GLA. Planowana jest również ciekawie zaaranżowana przestrzeń publiczna z fontannami i amfiteatrem, pełniąca funkcję rozrywkową, kulturalną i integracyjną. Do dyspozycji gości będzie ponad 1400 miejsc parkingowych.

Ważnym atutem Skałki jest lokalizacja – w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania głównych arterii, ze znakomitym dostępem do środków komunikacji publicznej oraz w sercu sześciu osiedli mieszkaniowych.

Źródło: JLL