AKTUALNOŚCI

Tchibo w Riverside Park na dłużej

Tchibo Warszawa, spółka stanowiąca część koncernu – jednego z największych detalistów i producentów kawy w całej Europie, przedłużyła umowę najmu prawie 1 850 m kw. w budynku Riverside Park. W procesie renegocjacji Knight Frank, agent wyłączny i zarządca budynku, doradzał firmie Savills Investment Management, która jest właścicielem obiektu. Natomiast firma doradcza Colliers International wspierała w transakcji najemcę. 

Riverside Park, Buerogebaeude, Warschau / Warszaw

Riverside Park, Buerogebaeude, Warschau / Warszawa

„Cieszymy się, że działając z ramienia właściciela budynku mogliśmy zaoferować Tchibo Warszawa konkurencyjne warunki najmu. W rezultacie, najemca zdecydował się pozostać w Riverside Park na kolejne lata, zajmując dwa piętra. Firma wynajmuje powierzchnię nieprzerwanie od 2005 roku.”- mówi Karol Grejbus, Senior Negotiator w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w firmie Knight Frank. „Niesłabnące zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców, a także uznanie tych już obecnych w budynku, utwierdza nas w przekonaniu, że spełnia on wszelkie ich oczekiwania, oferując wysokiej jakości powierzchnie w wyjątkowej, dogodnej lokalizacji. Dodatkowo, doskonała ekspozycja, zarówno samego Riverside Park, jak i logotypów na budynku, jest dla najemców gwarantem rozpoznawalności.” – dodaje.

„Spółkę Tchibo wprowadzaliśmy do budynku Riverside Park jedenaście lat temu. Od tego czasu już pięciokrotnie reprezentowaliśmy firmę oraz spółki z grupy przy renegocjacjach umów najmu. Colliers zaproponował najemcy usługę holistyczną, która pomogła przeprowadzić zarząd spółki przez złożony proces decyzyjny i w pełni wykorzystać dostępne instrumenty ograniczające koszty najmu.” – mówi Robert Karniewski, Partner w Colliers International, Dyrektor Rynków Regionalnych w Dziale Powierzchni Biurowych.

Riverside Park to kompleks biurowy, składający się z dwóch bliźniaczych budynków, o łącznej powierzchni ponad 12 500 m kw. Powierzchnie klasy A rozlokowane są na sześciu kondygnacjach. Charakterystycznymi dla Riverside Park są: jego przeszklona fasada oraz znakomita lokalizacja w dzielnicy Śródmieście- na Powiślu, w zielonej i klimatycznej dzielnicy, w bliskim sąsiedztwie tętniących życiem bulwarów wiślanych.

źródło: mat. prasowe