AKTUALNOŚCI

Torus przygotowuje się do budowy trzeciego etapu Alchemii

Deweloper kompleksu Alchemia w Gdańsku rozpoczął prace przygotowawcze pod budowę trzeciego etapu inwestycji. Kolejny budynek biurowy z funkcjami towarzyszącymi powstanie u zbiegu ulicy Kołobrzeskiej i al. Grunwaldzkiej.

alchemia_i_i_ii_etap_maj_2015_01

Źródło: media.alchemia.gda.pl

– Obecnie trwają prace przygotowawcze. Teren budowy trzeciego etapu inwestycji został już całkowicie ogrodzony. Rozpoczęła się rozbiórka starego, niewielkiego budynku biurowego G417 znajdującego się na rogu al. Grunwaldzkiej oraz ul Kołobrzeskiej, gdzie powstanie kolejna część kompleksu. Właściwe prace budowlane rozpoczną się w najbliższych tygodniach – komentuje Maciej Brożek, Dyr. ds. Komercjalizacji w firmie Torus.

Rozbiórka budynku G417 prowadzona w taki sposób, aby odzyskać jak najwięcej materiałów budowlanych. Jest to podyktowane filozofią LEED, czyli amerykańskim systemem oceny wysokowydajnych budynków, w którym certyfikowana jest Alchemia. Trzeci etap kompleksu wyróżniać się będzie odmienną od wcześniejszych etapów architekturą oraz znacznie większą powierzchnią użytkową. Obiekt będzie miał 14 kondygnacji nadziemnych, w tym 10 biurowych, które dostarczą na rynek ponad 30 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Zakończenie jego budowy planowane jest na przełom III i IV kwartału 2017 roku. Oficjalna prezentacja projektu trzeciego etapu Alchemii, a także pełnej charakterystyki obiektu nastąpi w drugiej połowie września tego roku.