AKTUALNOŚCI

Torus sprzedaje drugi etap Alchemii

Firma Torus podpisała przedwstępną umowę sprzedaży drugiego etapu wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Jego nabywcą jest spółka zależna Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.. Finalizacja transakcji powinna nastąpić do końca września 2016 r.

alchemia_gdansk_widok_od_strony_al._grunwaldzkiej_04

Źródło: www.alchemia.gda.pl

– Bardzo się cieszymy z zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży drugiego etapu Alchemii. To kolejny sukces naszego zespołu i dowód jakości naszych inwestycji, ale przede wszystkim ważny krok w dalszym rozwoju regionu. Warto podkreślić, że inwestorem jest spółka z polskim kapitałem, ponadto jest to kolejna w tym roku transakcja inwestycyjna na trójmiejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Inwestorzy zwracają więc coraz większą uwagę na rynki regionalne i taki trend z pewnością się utrzyma – mówi Maciej Brożek, Dyrektor ds. Komercjalizacji w firmie Torus.

W transakcji firmie Torus doradzała agencja Cushman & Wakefield, a obsługę prawną zapewniły kancelarie Clifford Chance Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz oraz BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński.

Intensywny rok

Sprzedaż drugiego etapu Alchemii jest kolejną w tym roku, znaczącą transakcją realizowaną przez firmę Torus. W sierpniu dokonała ona sprzedaży pierwszego etapu Alchemii podmiotowi stanowiącemu joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanemu przez REINO Partners. Nieco wcześniej, pod koniec lipca, podpisała natomiast 10-letnią umowę najmu ponad 14.000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej z firmą State Street w jednej z wież biurowych drugiego etapu Alchemii, która była jedną z największych transakcji w tym roku w Polsce. Obecnie Torus skupia wysiłki na budowie III etapu Alchemii, którego projekt zaprezentowany został na początku października. Kolejna część kompleksu będzie miała 14 kondygnacji nadziemnych, kształt litery H i będzie największym wolnostojącym budynkiem biurowym w północnej Polsce. Jego łączna powierzchnia biurowa wyniesie blisko 36 tys. m2, a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji aż 3 tys. m2. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2017 roku.

Źródło: www.alchemia.gda.pl