AKTUALNOŚCI

Torus sprzedał pierwszy etap gdańskiej Alchemii

Firma Torus sprzedała pierwszy etap powstającego w Gdańsku, wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia. Jego nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners.

Biurowiec Alchemia, źródło: media.alchemia.gda.pl

Biurowiec Alchemia, źródło: media.alchemia.gda.pl

Alchemia to najnowocześniejszy kompleks biznesowy o wielofunkcyjnym charakterze powstający w Gdańsku. Inwestycja realizowana jest w 4 etapach, z których każdy oferuje najwyższej klasy powierzchnie biurowe oraz najbardziej pożądane na rynku usługi towarzyszące.

Alchemia I to budynek biurowy klasy A certyfikowany w międzynarodowym systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Budynek zlokalizowany w gdańskiej Oliwie, w sąsiedztwie dworca PKP Oliwa i kolejki SKM , dysponuje, poza ponad 19.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowej, również komponentem rekreacyjnym z basenem, siłownią i ścianą wspinaczkową, o powierzchni prawie 5.000 mkw. Wśród najemców budynku wymienić można takie firmy jak Kemira, MOL, Dynatrace, Regus czy Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

– Bardzo się cieszę, że pierwszy etap naszej flagowej inwestycji tak szybko znalazł nabywcę. Jest to niewątpliwie dowodem jakości Alchemii, ale też dojrzałości i potencjału naszego regionu. Jestem przekonany, że jest to ważny krok dla dalszego rozwoju trójmiejskiego rynku biurowego – mówi Sławomir Gajewski, Prezes spółki Torus.

Nabywcą pierwszego etapu Alchemii jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners.

– Zakup Alchemii to wynik konskekwentnie realizowanej strategii polegającej na oferowaniu polskim inwestorom dywidendowych struktur inwestycyjnych dotychczas dla nich niedostępnych. Adaptując najlepsze wzorce, wybieramy do portfela wyłącznie produkty spełniające rygorystyczne kryteria najlepszych funduszy zagranicznych. Alchemia I ze swoją świetną lokalizacją i jakością oraz dobrymi najemcami doskonale wpisuje się w tę strategię, co potwierdza udział w naszej strukturze zagranicznego partnera, Bluehouse Capital Advisormówi Małgorzata Cieślak-Belgy, partner REINO Partners.

W transakcji firmie Torus doradzała agencja Cushman & Wakefield, a obsługę prawną zapewniły kancelarie Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński (reprezentujące Torusa). Stronę kupującą reprezentowały kancelarie Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. (REINO Dywidenda SA) i CMS Cameron McKenna Greszta i Sawicki sp.k (Bluehouse). Transakcja sfinansowana została przez ING Bank Śląski.

—————————

Torus jest firmą deweloperską, która powstała w 2002 roku w Gdańsku. Od tego czasu firma zrealizowała szereg inwestycji w różnych segmentach rynku nieruchomości (biurowym, hotelarskim, magazynowym oraz mieszkaniowym), jednak specjalizuje się budowie nowoczesnych obiektów biurowych. Jej inwestycje charakteryzują się najwyższym poziomiem jakości oraz innowacyjności i wyznaczają trendy nie tylko na trójmiejskim, ale także krajowym rynku nieruchomości.

Bluehouse jest doświadczoną i niezależną firmą inwestycyjną działającą w sektorze nieruchomości. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć oraz rozległą wiedzę rynkową, wynikającą z doświadczeń zdobytych w czasie tworzenia i zarządzania 4 własnymi funduszami nieruchomości. Firma operuje kapitałem zebranym wśród instytucji międzynarodowych, podmiotów typu „family office”, zamożnych inwestorów indywidualnych, a także zarządza dwoma regionalnymi funduszami kapitałowymi. Bluehouse jest obecny w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej od ponad 10 lat.

REINO Partners jest niezależnym podmiotem zarządzającym funduszami i inwestycjami na rynku nieruchomości Europy Środkowo – Wschodniej. Łączna wartość transakcji i projektów deweloperskich wykonanych z udziałem Partnerów REINO przekracza 3 mld EUR i obejmuje wszystkie sektory rynku nieruchomości. W okresie ostatnich 3 lat, zespół REINO Partners zamknął z sukcesem transakcje nabycia istniejących nieruchomości biurowych, wg wcześniej określonej strategii inwestycyjnej, o łącznej wartości ok. 300 mln EUR.

źródło: http://media.alchemia.gda.pl/

[googlemaps https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d2322.601994386555!2d18.5765618!3d54.39934469999999!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x46fd7528f4464457%3A0x3393f008f59962e2!2sAlchemia%2C+aleja+Grunwaldzka+411%2C+80-309+Gda%C5%84sk!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1439322660129&w=600&h=450]